Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu pojawia się pewien trend polegający na budowie ścieżek rowerowych w miejsach, gdize dawniej przebiegała linia kolejowa (dotyczy zarówno wąskotorówek, jak i linii normalnotorowych). Linie są zawyczaj nieużywane od kilkudziesięciu lat, zakrzaczone, rozkradzione tory, zaasfaltowane przejazdy i z małą (ale jednak teoretycznie istniejącą) szansą na rewitalizację. Budowa ścieżki w tym miejscu powoduje oczywiście praktycznie bezpowrotną utratę marzeń o tym, że kiedykolwiek w tym miejscu przejedzie pociąg.

Obserwując grupy kolejowe na fb widzę, że takie działania powodują dużą irytację u miłośników kolei i sporą radość u rowerzystów.

Ponieważ na wypoku jest dużo i mikoli i "pedalarzy" możemy spojrzeć tutaj troszkę obiektywniej i spokojniej na temat - jestem ciekaw co myślicie o tym "procederze" - budowa ścieżek rowerowych na miejscu nieużywanych linii kolejowych - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne?

#rower #kolej #pytanie #pkp #sport #transportszynowy #pytanie #ankieta
Pink_Floyd - Od pewnego czasu pojawia się pewien trend polegający na budowie ścieżek ...

źródło: comment_1624712516DWjXcMKWYasygBSjLvxyKk.jpg

Pobierz

Były tory, jest ścieżka rowerowa

  • Serce się kraje i przykro patrzeć jak kolej umiera 14.2% (439)
  • Jak ma się rdzewieć bezczynnie to lepiej przerobić 69.5% (2150)
  • Super, każdy kilometr ścieżki na wagę złota! 16.3% (503)

Oddanych głosów: 3092

  • 83
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: Nie pracuję na kolei, ale mam z nią dużo doczynienia.

Przed pandemią jeździłem często Tłuszcz - Warszawa, Łodź - Warszawa. Czas porównywalny albo lepszy, bo na S8 i A2 zawsze albo kraksa samochodów albo w TIRze pękła opona. Do tego non stop na wymóg maksymalnego skupienie, bo panów i władców drogi nie brakuje i jak się dwóch spotka to ratuj się kto może. W Grze o tron już bezpieczniej było.
  • Odpowiedz
@Polankowicz: ciskam s-8 i a2 raz w tygodniu (wroclaw-warszawa) i zawsze stabilne 180 na blacie

wiec nie wiem o czym mowisz

a i piszesz o polaczeniu warszawa - lodz xD super porownanie, trasa pomiedzy miastem wojwodzkim a stolica kraju wiadomo ze polaczenia beda czesto tanio i w dobrej jakosci bo inaczej to wstyd,

teraz dojedz zieolnej gory do szczecina xDDD juz nie jest tak kolorow
  • Odpowiedz