Wpis z mikrobloga

U ojca na wsi zakładali światłowody rok temu i pytali się go, czy też chce, to powiedział że nie, bo już ma internet. Teraz ten internet który ma działa tak słabo, że odezwał się do #inea, że jednak chce te światłowody. To teraz mu powiedzieli, że nie założą bo za daleko od głównej ulicy xD. A jak bardzo chce, to mogą pociągnąć, ale tylko jeśli będzie tam firma, no i za całą akcję trzeba zapłacić xD.
#internet #swiatlowody #orange #swiatlowod
  • 42
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@biskup2k: przy czym należy pamiętać, że takie działanie jest zazwyczaj niezgodne z regulaminem świadczenia usług u większości operatorów i grozi sankcja w postaci kary umownej. Osobna kwestia to czy jest możliwość weryfikacji udostępniania łącza, ale należy mieć na uwadze taka ewentualność.
@iufo: prędzej bałbym się tego jakby któryś współużytkownik dokonałby jakichś czynów zabronionych w sieci i policja zwinęły komputery wszystkich, którzy używali tego internetu i ludzi na przesłuchanie.
Kiedyś ówczesne tpsa wprowadziła limity ilości danych aby walczyć z falami sieci osiedlowych.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@becvvv:
U mnie netia 10 MB max przez całe życie. Tyle wygrać, że ojciec i wujek są w radzie osiedla i musieli wszyscy zagłosować nad projektem, który dostanie chyba 50-70k. Oczywiście od razu przekonałem ich, dlaczego światłowód to dobra rzecz dla osiedla. Teraz 500 MB i tak się żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pół osiedla ma ich światłowód już. Kto jeszcze nie ma to i tak się
@PanMuchomorek: Co to niby byl za projekt? POPC to dotacje unijne na bardzo duzym terenie, pol czy 1/4 wojewodztwa, ewentualnie duza ilosc gmin, powiatow robi jedna firma, nawet jesli wczesniej byly mniejsze dotacje z tego co pamietam lapali sie operatorzy, samorzady robily RSS-y ktore tez byly duze, ciagnely sie po calym wojewodztwie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister:
Edit:

Jednak źle pamiętałem. Bardzo przepraszam za wcześniejszy komentarz, jest błędny.

Za wszystko jednak zapłaciła końcowo firma. Nawet mi netie, która mam do grudnia opłaciła, żebym tylko przeszedł do nich. Pewnie firma ta ma jakieś dotacje z UE, bo świadczy usługi bodajże dla największych powiatów w województwie.
@PanMuchomorek: Jaka firma? Netia nie zajmowala sie POPC, oni nawet chyba nie sprzedaja uslug na sieciach POPC innych operatorow, tym zajmuje sie PLUS ktory nalezy do tego samego wlasciciela co Netia. Moze to byla inwestycja operatora ale to juz osobna sprawa, nic wspolnego z dotacjami unijnymi.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister:
Nie netia. Netie miałem wcześniej jak pisałem. Tylko ona tu świadczyła usługi. Firma nazywa się GigaCom. I oni mi jak pisałem nawet zapłacili za resztę umowy z netią - bylebym wziął od nich neta. Nawet mniej płacę niż wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: no tak to prawda, natomiast jeśli beneficjent jest operatorem usług lub też operatorem hurtowym, to jest żywotnie zainteresowany aby doprowadzić usługi końcowe. Naprawdę nie opłaca się budować sieci dla samego budowania. Tzn opłaca się dla generalnych wykonawców, no ale nie o tym mówimy. Koszt budowy jest wyższy niż kwota dofinansowania, więc jeśli przy okazji budowy nie ma innego interesu (np. modernizacja słupów jak w przypadku Tauron), to system sam się
@iufo: Czy ja wiem, naczytalem sie, ze te dotacje czesto sa chybione, klada swiatlowod tam gdzie dziala juz inny operator albo lokalny operator rusza z swiatlowodem teren gdy dowiaduje sie, ze inna firma dostala dofinansowanie na rejon gdzie ten operator bez swiatlowodu swiadczy uslugi. Nie wszedzie tak jest, w mojej okolicy swiatlowod jest w innej czesci miasta, ja nie mam nawet Neostrady, podobnie u kilku znajomych ale na przyklad budowane z
@krzywy_kanister: nakładki wynikają z kilku rzeczy. Po pierwsze: brak rzetelnej inwentaryzacji sieci. UKE to inwentaryzuje i operatorzy mają obowiązek wysyłać przebiegi swojej infrastruktury, ale dotychczas robione to było raz w roku (od tego ma się to zmienić i ma być częściej) oraz nie każdy robi to tak samo rzetelnie. W efekcie, przy wyznaczaniu białych plam mogą do nich być zakwalifikowane adresy na których już jest FTTH. Druga rzecz to tak jak
@biskup2k: To jest druga rzecz, faktycznie bardziej prawdopodobna niż to, że ISP się jorgnie, że sygnał jest udostępniany poza lokal, niezgodnie z regulaminem. A i sankcje mogą być poważniejsze :)
@iufo: Burdel przy inwentaryzacji rozumiem, w mojej okolicy Orange klamie na temat dostepnosci Neostrady w kilkudziesieciu budynkach, tak samo dobudowanie sieci, w koncu kto zabroni lokalnej firmie budowac nakladke ale dotacje w miescie wojewodzkim? I to nie na skraju miasta ale dookola starowki? W okolicy akurat nie widzialem aby dotacja byla zdublowaniem sieci ale lokalna firma od radiowki zaczela klasc swiatlowod razem z podwykonawcami firmy od dotacji, po 10 latach oferowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@becvvv

@prezes_internetu

Ile już miałem takich sytuacji, że ktoś się uparł i nie chciał się zgodzić na światłowód na słupie na swojej działce i tym samym przyblokowal kilku sąsiadów a z racji tego, że to była końcówka Sieci to odpuszczalismy temat.

@emkey_: to są.zwykle durnie. Nawet nie chytre dziady, bo nawet często nic nie próbuje negocjować, tylko po prostu nowinki nie bo nie, albo że nie potrzebuje, albo żeby #!$%@? sąsiada