Wpis z mikrobloga

Siemka Mircy z #elektryka. Dodam tez #pracbaza (chociaz to projekt prywatny :P) i #automatyka (bo moze ktos gdies widzial jakies rozwiazanie ktorego potrzebuje.
A potrzebuje sie "wydostac" z wnetrza skrzynki na zewnatrz ok 64 kabelkami... Ale "wydostac" sie to jedno (aden problem-lawiki i lecim np wielozylowymi kablami. Problem w tym ze ja chcialbym miec na tej skrzynce zamontowane "zlacza" do ktorych bede sie mogl wpinac wedle uznania (bo kazdego zlacza jeden z tych kabelkow.

Nie wiem czy sie jasno wyrazilem ale najszybsze rozwiazanie obrazujace o co mi chodzi wyglada tak ze wierce otwory, przez otwory przekladam srube, od spodu sruby kabelek od gory sruby przylaczam sie kabelkiem z oczkiem i podlaczone. Albo gniazdo "banan" do skrzynki i podlaczam sie wtykiem "banan"

Znacie moze jakies bardziej wygodne rozwiazania (wygodne przy pozniejszym uzytkowaniu a nie przy jednorazowym montazu) Myslalem o zlaczkach przelotowych wago na szynie ts ale to musialbym wyjsc najpierw tymi 64 zylami i sie w nie wpac a to juz nie bedzie za fajnie wygladac. Nie chce uzywac takiego "grzebienia" jak do arduino (picrel-do polowy w skrzynce a druga polowa wystaje) bo klopot z podlaczeniem jakiegokolwiek kabla do niego (zalozenie ze kable nie maja odpowiedniej wtykanej koncowki)
gorzki99 - Siemka Mircy z #elektryka. Dodam tez #pracbaza (chociaz to projekt prywatn...

źródło: comment_16246408215TUyQDHSyWbGhWyxXV4uIB.jpg

Pobierz
  • 29
Eee co jest złego w złączkach przelotowych? Co nie będzie fajnie wyglądać? To ma stać podświetlone w ogródku w czy co że to "ma wyglądać"?


@Wegrzynski: Ja nie mowie ze jest cos zlego. Sam czesto uzywam bo sa wygodne (pic rel kilka projektow)

Teraz jednak nie zdaja egzaminu. calosc zamknieta z wkrzynce a na zewnatrz tylko przylacza. Jakbym dal takie wago to musialbym wyjsc wsystkimi kablami i sie pod nie wpiac.
gorzki99 - > Eee co jest złego w złączkach przelotowych? Co nie będzie fajnie wygląda...

źródło: comment_1624641810tfbulTgfU0ApCwqwY8GhKu.jpg

Pobierz
Ale ty chcesz mieć powiedzmy jednego "banana" i móc przełączać między tymi 64 sygnałami?


@donio721: Nie. Chce miec 64 niezalezne piny wyprowadzone na zewnatrz zeby do kazdego latwo (bez dedykowanej koncowki) mozna podlaczyc kabelek
Opisz co Ty robisz i daj zdjęcia, bo nic nie rozumiem, może uda się coś podpowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wegrzynski: Ten projekt jest narazie tylko we lbie wiec ze zdjeciami cinko :)

Jak napisalem powyzej. Chce miec wyprowadzone X (w tym wypadku cos kolo 64) "przylaczy kablowych" na pokrywe skrzynki (w srodku bebechy). Z tym ze przylacza maja byc takie zeby kabelki nie musialy miec dedykowanej
A załączki przelotowe sprężynowe


@Wegrzynski: sprezynowe sa ok. Dlatego cos jak te z picrel jest super. Tylko ze ja musze ten kabel ze srodka skrzynki jakos wpiac na taka zlaczke. Jakby ta zlaczka miala tak ze jeden ze stykow to "szpilka w dol" ktora przejdzie mi przez pokrywe skrzynki a drugi normalnie jak te ze zdjecia to bylbym w siodmym niebie :))

Jak napisalem wczesniej. Jesli chodzi o samo rozwiazanie to
jest jeszcze rozwiązanie wago 221 plus adapter na szyne th35, symbol to bodajże 221-500


@przemek_posp: Ciekawe ale nie do konc o to mi chodzilo. Twoje rozwiazanie jest ok na "jednokrotne" podpiecie. Podpiac i nie modyfikowac. Tu mam zamiar sie wpinac i wypinac czesto i latwo. Poza tym IIRC to raczej do drutu niz do linki.
wago 221 jest z dźwignią, więc nie ma problemu z przepinaniem przewodów. Przy dźwigni możesz wpinać i drut, i linkę :)


@przemek_posp: A to ok. Widocznie ja sie zatrzymalem na czasach jak nie bylo dzwigni :P

Ale nadal malo wygodny dostep w tym rozwiazaniu. Podpiac raz i zapomniec to ok. Chyba wygra koncepcja ze jednak bedzie jakies niskie korytko grzebieniowe i zestaw zlaczek wago
https://www.wago.com/pl/topjob-s/3-przewodowa-z%C5%82%C4%85czka-przelotowa/p/2002-1301
a coś takiego?


@brohu: Totalnie nie. Kurde myslalem ze udalo mi sie przekazac o co mi chodzi ale chyba nie potrafie tlumaczyc :P

OK miszczem painta nie jestem ale to o co mi chodzi to picrel
Z wewnatrz skrzynki (przerywane) musze sie dostac na zwnatrz (ciagle)

I do tego co bedzie na zwenatrz mam miec mozliwosc szybkiego i latwego wpiecia kabla. Wyobraz sobie ze to jest przekrecona przez pokrywe sruba. Wewnatrz
gorzki99 - > a coś takiego?

@brohu: Totalnie nie. Kurde myslalem ze udalo mi sie p...

źródło: comment_16246456191PSefO6m6XtQ9LvShuqb2w.jpg

Pobierz
a może złącza przemysłowe na m8 albo na m12?


@soadfan: Myslalem nad tym. Mowisz o "przepuscie" zenskim przez pokrywe i od dolu kabelki a od gory mam wtedy gniazda na kable.

Ale takie zlacze M12 jakie ja widzialem to maksymalnie mialo cos kolo 8 pinow. Trochu malo. No dobra mozna dac 8 takich. Tylko ze te piny w gniezdzie sa dedykowane pod piny we wtyczce. Wpinanie pod nie "na zywca" zyl
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: możesz dać w takim razie złącza typu harting, są na 64 piny wkładki.
Co do m12, są z możliwością na 1.5mm²
Można dać jeszcze koncentrator z gniazdami na m12 np. Lumberg ASB-C. Jakie tam ma być napięcie?
możesz dać w takim razie złącza typu harting, są na 64 piny wkładki.


@soadfan: No harting na 64 piny to by bylo jakies rozwiazanie. Pod warunkiem ze sie wpinasz pod niego hartingiem. Serio jestem przeciwnikiem wkladania zyl "na zywca" w gniazda roznego typu-czy to m12 czy hartingowych. Nie do tego sluza. Sluza do podpieca dedykowanej koncowki.

Jakie tam ma być napięcie?


Praktycznie zadne. Max 24V. No chyba ze w trakcie wpadne