Wpis z mikrobloga

Zawieszenie wniosku o informację - słyszeliście kiedyś o czymś takim? Od kilku lat Polska Fundacja Narodowa zasłania się "zawieszeniem", choć ustawa o dostępnie do informacji takiego rozwiązania nie przewiduje. Ile jeszcze orzeczeń potrzeba, by PFN uznała, że podmiotem zobowiązanym jest i by w sposób prawidłowy rozpatrywała wnioski? O tym dziś na naszej stronie: Polska Fundacja Narodowa od zawieszania wniosków.

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #pfn #polskafundacjanarodowa
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DOgi: Oznaczaj wtedy tylko te pytania, na które są odpowiedzi, na pozostałe wybierz - trudno powiedzieć. Możesz też w ostatnim pytaniu dać znać, że dokument jest niekompletny, ale powinno nam się udać go też wyłapać przy konstruowaniu raportu.
I wielkie dzięki za sprawdzanie i uwagi!
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: super, dzięki za link. Niestety u mnie próba wyszukiwania dokumentów przez fedrowanie zwykle kończy się błędem "504 Gateway Time-out" :(

Odnośnie brakującej strony to... napisałem po prostu do gminy na fb ("Basen" to jeden z ich profili). Obiecali wysłać poprawiony dokument. Jest jakiś sposób, aby go włączyć w akcję i zastąpić nim ten niepoprawny? :D

Chodzi o dokument oznaczony jako 37103_105797_0.pdf
https://funcrowd-documents.sprawdzamyjakjest.pl/static/pdf/monitoring47/37103_105797_0.pdf
DOgi - @WatchdogPolska: super, dzięki za link. Niestety u mnie próba wyszukiwania dok...

źródło: comment_1624875132S7fkKr29NSd7OUfP4xNHgF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: W sumie mogłem zapytać wcześniej. Jeśli spotkam się gdzieś z podobną sytuacją, to czy mogę osobiście (i oczywiście w swoim imieniu, jako "osoby społecznie sprawdzającej dokumenty w kampanii sprawdzamyjakjest.pl prowadzonej przez Stowarzyszenie Watchdog Polska") prosić gminę o dosłanie poprawionych dokumentów?

Czy jednak lepiej nie, bo np. za dużo będziecie mieć potem pracy z ogarnianiem takich dosłanych dokumentów?
  • Odpowiedz
@DOgi: Tak, będzie nam bardzo miło. Tylko musisz mieć pewność, że w Fedrowaniu ten dokument też jest niekompletny, bo czasem po prostu jest podzielony na kilka stron w SJJ i nie jest to wina instytucji, po prostu dostaliśmy kilka stron i nam się nie scalił. Możesz też po prostu wskazywać nam takie wybrakowane odpowiedzi, a my sprawdzimy i jeśli trzeba, pociągniemy dalej korespondencję w Fedrowaniu i sami się upomnimy.

W
  • Odpowiedz