Wpis z mikrobloga

Mieszkam z babcią w domku na wsi i zawsze latem mieliśmy rachunki za energie elektryczną na poziomie 80 - 100 zł, zimą z racji krótszego dnia trochę wieksze. Wiadomo, zdarzały się wyjątki jak wiosenna inkubacja czy zimowa plantacja ( ͡º ͜ʖ͡º) kiedy to rachunki znacząco wzrastały, ale że było to wcześniej obliczone to wiedziałem za co płacę. Dzisiaj opłacałem prąd i aż się zdenerwowałem- 222 zł z groszami w środku lata. Myślę sobie - co tak ciągnie? Uprawy dawno nie ma, inkubator pusty, trzeba będzie babce chyba te tureckie seriale ograniczyć ¯_(ツ)_/¯ Spojrzałem na rachunek i wyszczególnione opłaty, wychodzi na to że prądu zużyliśmy tyle co zawsze, za 85 zł, ale dochodzi jeszcze szereg opłat przesyłowych itp na sumę prawie 100 zł (więcej jak za prąd( ͡° ʖ̯ ͡°) ) a na koniec jeszcze doebany VAT. Zużywając energii za osiem dych, ostatecznie płace prawie trzy razy tyle. A idź Pan w Chuuj
#polska #polityka #podatki #nowylad #bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa
MateuszWajchePrzeloz - Mieszkam z babcią w domku na wsi i zawsze latem mieliśmy rachu...

źródło: comment_1624613296BAK56NcbPUXQKMEmU0DGKp.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MateuszWajchePrzeloz: opłata dystrybucyjna, opłata mocowa, opłata #!$%@?, opłata sraka i owaka xD

za sam właściwy "prąd" jest mały ułamek ceny

Srasin obiecał ci przecież, że podwyżek nie będzie, więc co cię dziwi, że wywaliło ceny pod sufit? XD

jeszcze kmioty liczą akcyzę od czegoś, co nie jest dobrem luksusowym
  • Odpowiedz
@MateuszWajchePrzeloz: Zapłaciłeś więcej bo ceny rosną (węgla, uprawnień co2, materiałów, usług, koszty pracy), a w energetykę trzeba inwestować, żeby w ogóle było za co płacić. A co za różnica jakie opłaty masz w cenie końcowej. Prawo narzuca takie rozbicie zamiast podawania tylko jednej stawki za kWh, jakby prawo narzucało to mógłbyś dostać też do każdego produktu/usługi takie zestawienie. Się ciesz, że opłaty są jeszcze regulowane bo jak puszczą na żywioł to
  • Odpowiedz
za sam właściwy "prąd" jest mały ułamek ceny


@jaroty: Tyle, że sam "prąd" ci się do niczego nie przyda, chyba, że udasz się do elektrowni i sobie odbierzesz ładując akumulator. Życzę powodzenia. Ewentualnie możesz zbudować sobie linie z elektrowni i tez będzie git. Na pewno wyjdziesz na plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kszaku ty to masz pewnie na to papiery, wiec nie będę Cię obrażał-mordo. Ja wszystki rozumiem, ale przesył nie może być 2x droższy niż zużyty prąd. Czym oni to robią? W wiadrach chyba noszą że tak drogo wychodzi albo mają starą infrastrukture której nie modernizowali tylko szastali chajsem na 500+ 300+ emerytury 40 letnich policjantów, nagrody prezesów państwowych spółek i odprawy górników a Ty ( ͡°( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
a wszystki rozumiem, ale przesył nie może być 2x droższy niż zużyty prąd. Czym oni to robią?


@MateuszWajchePrzeloz: Gdzie 2x droższy? Przesył kosztuje tyle samo mniej więcej co energia - u Ciebie odpowiednio 85zł i 90zł. Co ciekawe w dystrybucje wrzucają teraz opłatę mocową, która... idzie do elektrowni (węglowych - rekompensata za OZE). A że tak ją przypisali to co zrobisz? Emocjonować to się nie ma co niezależnie gdzie by ją
  • Odpowiedz
@jaskins Ja podczas wyborów siedziałem akurat w więzieniu w Łowiczu i głosowałem na kosiniaka bo wiedziałem że i tak przegra. "Herbatniki" natomiast byli rozerwani pomiędzy Dudą- młodzi ojcowie zazwyczaj i małolatka z 500+ bo niektórzy na areszcie mieli po 18 lat ( ͡º ͜ʖ͡º) , a Trzaskowskim za którym agitowali recydywisci i grypsera twierdząc że przez pis są drakońskie kary i zaostrzenie prawa i w sumie to
  • Odpowiedz
@iAmTS przecież to banda pajacow biegajaca z peda lalami i chorymi psychicznie. Z jednej strony kościelne dewianty z drugiej tęczowe. Trzeba być oderwanym od rzeczywistosci żeby myśleć że przyjdzie Donald zamiast jarka i budka za Mateusza i będzie wszystko git ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@iAmTS: można się brzydzić opozycja bo Grzesio schetinio tj debil, ale ja powtarzam czaskowski prezydent mógł wetować głupoty i mógł zarządzać referenda i był bardziej potrzebny tonącemu ko niż one jemu.
  • Odpowiedz