Wpis z mikrobloga

Zauważyliście już, że nie mówi się o końcu pandemii, ale jedynie o wakacyjnej przerwie w pandemii? Mówią, że na jesień już na pewno będzie czwarta fala, oswajają społeczeństwo z zapowiedziami kolejnego lockdownu, a wiadomo, że lockdown wprowadzony w październiku potrwa do maja. Powiecie że jestem foliarzem, szurem itp. Ok, a powiedzielibyście w marcu 2020 r., że na jesień 2021 r. będzie zapowiadany kolejny lockdown bo mutacja delta, lambda czy theta? Przypomnijcie sobie te słowa, gdy za rok będziecie słyszeli o tym, że mutacja sigma spowoduje szóstą falę na jesień 2022 r. i trzeba się liczyć z kolejnym lockdownem.
Covid to samograj dla mediów i polityków. Dla mediów, bo nabija im oglądalność i klikalność. Dla polityków, bo pozwala im ograniczać swobody obywatelskie pod pretekstem ochrony zdrowia. Koronawirus nie zniknie nigdy, a strasząc nim ludzi można każdą nową mutacją i ogniskiem zachorowań tłumaczyć kolejny lockdown. To nie jest tak, że covid nie jest zagrożeniem, ale środki podjęte do walki z nim są zupełnie nieadekwatne do tego zagrożenia. A to wszystko możliwe jest dzięki covidianom, którzy terroryzują opinię publiczną i domagają się więcej lockdownu, którym to covidianom posyłam soczyste ha tfu!

#bekazcovidian #koronawirus #bekazpisu #covid19
  • 49
Covid to samograj dla mediów i polityków. Dla mediów, bo nabija im oglądalność i klikalność. Dla polityków, bo pozwala im ograniczać swobody obywatelskie pod pretekstem ochrony zdrowia.


@niekibicujepilkarzom: ''bo pozwala im ograniczać swobody obywatelskie pod pretekstem ochrony zdrowia''i wprowadzać ustawy, prawa, jakie tylko są im to na rękę, dla swoich machloi
Zapomniałeś dopisać bardzo ważny szczegół. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niekibicujepilkarzom Moja teściowa po dwóch dawkach szczepionki znowu popitala w masce i rękawiczkach, dezynfekuje wszystko i robi kwarantannę zakupom. Wczoraj wracając rowerem z pracy, na trasie 8 km widziałam 3 osoby w maseczkach na rowerze (36,5 stopnia temperatury, ale może baly się smogu albo jechały do swojego hospicjum #pdk)

To się nigdy nie skończy ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@niekibicujepilkarzom: rok temu bym napisał, że głupoty piszesz. Ale pamiętam dobrze 2020 - #!$%@? się zmieniło, byliśmy normalnie na wakacjach, ale trzeba było bić pianę i kasować loty z dupy "bo tak". I robić szum, wprowadzając cała masę gównianych restrykcji. Wzięliśmy w tym roku szczepionki dla świętego spokoju, chce mieć wakacje i nie musieć się tłumaczyć, dlaczego nie mam czegoś tam. Oczywiście na kwarantanny i inne bzdety i tak bym nie
@niekibicujepilkarzom: Niestety masz racje. Pandemia bedzie sie ciagla pewnie i latami - tak dlugo jak szurstwo nie bedzie nosic maseczek, robic sobie imprezki w czasie lockdownu, jezdzic na wakacja do krajow dla biedakow typu hiszpania, czy egipt, a potem pisac na facebooku "jak ominac kwarantanne".
To bylo wiadomo na jesien zeszlego roku - jasno i klarownie. Nawet sam o tym pisalem, mozesz przeszukac w archiwum.
@taktoto: ale zrozumcie ze nie kazdy jest super, nie kazdy jest zdrowy, nie kazdy ma zajebiste geny czy silną odporonosc. Jak bierzesz chemie po nowotworze to mozesz nosic rekawiczki i maske, jak masz #!$%@? genetycznie orgsnizm, jak masz nadwage to tez mozesz miec obawy.

Moja partnerka ma #!$%@? organizm, alergie, #!$%@? genetyka i po szczepieniu mnie tylko bolało delikatnie w gardle a ona lezała w lozku z goraczką i przespała 24h.
jak masz nadage q00kg to tez mozesz miec obawy.


@rafal-heros: Lekką ręką grubasy miały rok na schudnięcie, jak się nie chciało to niech teraz siedzą w domach i chodzą z maseczkami na ryju, a od normalnych ludzi się odwalą.

Szczepionki zostały rozdysponowane, najbardziej narażeni ludzie są już bezpieczni, nie grozi nam zatkanie szpitali, to cała pandemia straciła w tym momencie sens. A jak ktoś się dalej boi wirusa to już niech
@taktoto: Gdzieś oglądałem co nimi kieruje. Myślą że należą do tej elitarnej grupy bardziej oświeconych którzy robią coś dobrego dla społeczeństwa i muszą to jakoś zademonstrować chociaż nie muszą ale nie widać że są zaszczepieni i maska najlepiej to pokazuje. Myślę że niedługo ktoś wyjdzie naprzeciw im zapotrzebowaniom i będą mieli wytatuowany kod QR na czole symbolizujący komplet szczepień
@rafal-heros Moja teściowa ma ponad 70 lat i jest najzdrowsza ze wszystkich swoich koleżanek, nosi rozmiar ubrań XS. Chwila była spokoju, bo w telewizji był spokój. Zaczęło się znowu pieprzenie i maska i rękawiczki wróciły. Zakłada jeszcze w domu, nawet jak idzie wynieść śmieci.
Szkoda, że nie dba tak o swoje zdrowie psychiczne. Koleżanka ją od dwóch miesięcy namawia na wizytę na działce, to najpierw było "po drugiej dawce" a teraz "może