Wpis z mikrobloga

@dawid110d: Dlaczego pytasz? Wyglada na jakis rebrand, moze z wlasnym softem Dasana? Handluje tym Elmat/Fibran czyli wlasnie dystrybutor czy dostawca Dasana w Polsce, generalnie to sprzet to swiatlowodu GPON wiec raczej nie zmienisz sprzetu, to sa urzadzenia ktore kupuje operator internetu i musza byc sieci, nie jego klient. Powiedzmy, ze troche jak modem w kablowce, najwyzej mozna pomeczyc o ustawienie trybu bridge, tak samo robi Orange, dostaniesz Funboxa albo ONT i
@krzywy_kanister: Pytam, bo u mnie w domu rodzinnym w końcu zrobili światłowód i dostawca właśnie oferuje router z tej firmy. Dostawca ma również w ofercie TV (która jest pobierana również przez ten router). Jestem ciekawy jak ten router działa i czy ma dobre pokrycie zasięgu, bo aktualnie w domu mają router z Cyfrowego Polsatu i jest to #!$%@? niesamowita (router na piętrze, a dwa pokoju obok już prawie zasięgu nie ma)
@dawid110d: Router jak router to jest koncowka GPON, jak dziala wifi nie wiem, tak jak napisalem tak czy inaczej dostaniesz sprzet od operatora, najwyzej popros ich o bridge i podepnij swoj router. Dwa pietra to dwa routery czy access point podpiete kablem miedzy soba, cudow nie bedzie. Tsam mam tak ogarniete u rodzicow, na gorze maja router z LTE, pietro nizej idzie kabel do drugiego routera.
@dawid110d: Jeśli mówisz o ethernetowym routerze Halny, to jest to model HLE-3GM no to nawet sobie jakoś radzi. Z przepustowościami kablowo sobie radzi dobrze, a Wi-Fi... no cóż ( ͡º ͜ʖ͡º) kwestia urządzenia. Raz udało mi się uzyskać wynik zbliżony do 500/500 na pewnym urządzeniu firmy sadowniczej ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale w większości przypadków to bezprzewodowo rozpędzał się do około 300