Wpis z mikrobloga

Znalazłem na internecie monetę 50g srebra o ciekawym wyglądzie. Równie ciekawa jest cena, 100g srebra wychodzi koło 550zł natomiast tu 50g 1660zł. No i pytanie skąd ta przebitka. Nie jestem na tyle szalony żeby to kupować, chyba że.. no właśnie - ma to wartość kolekcjonerską/jest limitowane - na tyle że cena wzrośnie. Jesteście w stanie powiedzieć czy to nie jest sam, albo jaki jest sens kupowania srebra kilka razy drożej?
https://pmcollectors.com/product/2021-the-dragon-king-of-the-four-seas-series-ao-shun-black-dragon-2-oz-silver-coin/
https://www.mennicaskarbowa.pl/product-pol-75-100-g-Sztabka-srebra-wysylka-24h.html
#pytanie #srebro #kruszcze #surowce #inwestowanie #pieniadze #oszczedzanie
  • 4
  • Odpowiedz
@interpenetrate: niektórzy kupują monety jako walory numizmatyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz monety kolekcjonerskie co mają mniejszą wagę, a kosztują znacznie więcej. Zależy od emisji i popytu, jak to jest to i cena rośnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interpenetrate: jest droższa bo ma wartość "kolekcjonerską", w przeciwieństwie do zwykłego srebra za którym stoi tylko wartość kruszcu. A przynajmniej dobrze udaje że taką ma. Ogólnie jak ktoś się nie interesuje numizmatyką to inwestycja w monety to stracona kasa. W przypadku większości monet cena prędzej zbliży się do kruszcu niż wzrośnie.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: moneta monecie nierówna - są tzw bulionówki, które mają zwykle ceny bardzo podobne i uzależnione tylko od ceny kruszcu i narzutu sprzedawcy. I są monety kolekcjonerskie, które potrafią kosztować wielokrotnie więcej niż sam kruszec, bo liczy się ich wzór, hajp na niego i rzadkość. Jak kto z kolekcjami bywa, ich cena faktycznie potrafi bardzo skoczyć. Ale może być różnie, zwłaszcza w przypadku takich mocno przekombinowanych wzorów jak pokazałeś.
  • Odpowiedz