Wpis z mikrobloga

@wolfKida: ma piłki i gania za sznurkiem, staram się kupować mu lepszą karmę niż tą "biedronkową". To mój pierwszy kot więc dopiero się uczę co i jak. Prawdę mówiąc nigdy nie widziałam tak grubego kota i trochę boję się o jego zdrowie.
@Ewik456780: na organizacjach widziałam 10 letnie koty grube od laat, które aktywiści odratowywali miesiącami, więc chyba masz jeszcze okienko na spokojne odchudzanie.
Może rób kółeczka po domu z centymetrem kiełbasy w dłoni i po każdych kilku kółkach jego łażenia za tobą dawaj mu ten kawalątek zjeść i znowu kolejne kółeczka?
@wolfKida: na tym zdjęciu nie widać jego ogromnego brzucha. Każdy jak go widzi to aż się dziwi że kot a tak wygląda. Staram się poprzez zabawę nakłaniać go do biegania i lubi latać za sznurkiem, jednak to kot po traumie, niewychodzący więc za dużo ruchu to nie ma. Zapytałam bo może muszę zmienić karmę albo coś....
@Missudi: ten ma 5 lat wg weterynarza, o dziwo nie lubi kaszanki a kiełbasę je niechętnie. Widać że do suchej karmy przyzwyczajony. Kupiłam mu dwie piłki z dzwoneczkami w środku, maskotkę-mysz z kocimiętką i taka wiszącą pierdołę do zabawy, to oczywiście ignoruje podtykane pod nos zabawki. Muszę ze sznurkiem latać aby chciał się ruszyć i na niego polował.
@Ewik456780: kiełbasy może nie jeść, bo to dosyć przetworzony produkt i ma przyprawy (przetworzony w przypadku sklepowych plus dodatki róże typu azotany i azotyny i inne świństwa). Spróbuj z podrobami- wątróbka np. kurczęca lub inna. Udka, pierśnik, surowe mięso ogólnie. Też nafaszerowane może być np. antybiotykami, ale może to będzie jadł. Suche karmy to porażka- niszczą zęby i nerki, i ogólnie organizm kota.
@dyniowate: nie wiem czy mój budżet wytrzymałby codzienne karmienie kota surowym mięsem. Staram się kupować karmy ze średniej, a jak finanse pozwalają z wyższej półki. Kiełbasy i kaszanki rodzice kupują prosto od rzeźnika, więc tyle chemii to w tym nie ma. Mam nadzieję że mimo wszystko ma lepiej niż kiedy żył w piwnicy a wcześniej był bezdomny.
@Ewik456780: no tak, to fakt. Powiedzmy taka tacka wątróbki z 3zł, nie wiem na ile mogłaby starczyć... Może w takim razie dawkować mu karmę jakoś. Te suche mają dużo węglowodanów z tego co wiem i jak dużo takiej suchej kot je to puchnie.
@Ewik456780: często jest też tak, że te karmy, jak to Pani nazwała- "z wyższej półki" niczym nie różnią się od tych najtańszych (za 1-2zł puszka)- mówię tu o mokrych karmach w puszce, a niekiedy bywają nawet i lepsze.