Wpis z mikrobloga

Ruszyliśmy z kolejną odsłoną sprawdzania gminnych social mediów. Zapraszamy do udziału w nowej kampanii na Sprawdzamyjakjest.pl
Tędy można dołączyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej o Lajkach dla burmistrza 2.0.

Wołam:


I osoby, które w zamierzchłych czasach zapisały się na mirkolistę SJJ:


Miłego dnia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #sprawdzamyjakjest #grywalizacja #crowdsourcing #socialmedia #samorzady
WatchdogPolska - Ruszyliśmy z kolejną odsłoną sprawdzania gminnych social mediów. Zap...

źródło: comment_16245253624NDwEkBSNfyQx3TqA3vH4P.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marcymon: Na sprawdzamyjakjest.pl wgrane są odpowiedzi na nasze wnioski o informację publiczną w sprawie prowadzonych przez gminy mediów społecznościowych. Odpowiedzi jest dużo i można pomóc nam je analizować.

Jeśli się zarejestrujesz, z jednej strony zobaczysz dokument z odpowiedzią gminy, z drugiej pytanie. Trzeba przeczytać dokument i zaznaczyć Twoim zdaniem poprawną odpowiedź. Dzięki temu, że kilka osób oznaczy dany dokument, szybciej uda nam się zebrać dane i przygotowywać na tej podstawie
Watchdog_Polska - @Marcymon: Na sprawdzamyjakjest.pl wgrane są odpowiedzi na nasze wn...

źródło: comment_1624536511G3akK2suwCGYQnJagCkiMM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Widzę dolny Śląsk gurom! Ehh jak mnie to nie dziwi ze brak danych. Ja po swych komentarzach dostałem bana od prezydenta Jeleniej Góry. Tylko 2 razy wyraziłem swoje niezadowolenie z jego metod zarządzania miastem i pyk. BAN :)
  • Odpowiedz
@krolPatolpierwszy:

Widzę dolny Śląsk gurom! Ehh jak mnie to nie dziwi ze brak danych.


Tu musimy oddać sprawiedliwość i wstrzymać się trochę z narzekaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) do lubelskiego, lubuskiego i dolnośląskiego napisaliśmy później i jeszcze nie minął termin. Dorzucimy odpowiedzi
  • Odpowiedz
@tRNA: Dotarły do odpowiedzi od: Urząd Gminy w Rudzie Malenieckiej, Urząd Gminy w Gowarczowie, Urząd Miasta i Gminy w Radoszycach, z Końskiego, Słupi Koneckiej.
W sprawdzamyjakjest.pl można sprawdzać odpowiedzi wg województwa i powiatu, trzeba tylko wybrać z mapki tutaj. Nie wszystkie wymienione odpowiedzi mogły tam już trafić, ale będą jeszcze dorzucane.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Bardzo dobra akcja, ale niestety i na nia sa sposoby. Przyklad Starachowice. Miasto nie ma oficjalnego profli na fb, ale juz prezydent ma swoj. Na profllu dozwolone sa same przychylne posty, duzo osob zablokowanych. Jako ze profil prowadzony prytwanie, nic nie zrobisz. Ale z drugiej strony, czy jezeli jest tylko ten profil to prezydent moze robic ankiety, ktorych wyniki bedzie wykorzystywal w pracy? oraz czy moze robic prezentacje budzetu,
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: w sumie to nie rozumiem tej akcji. Czy chodzi o to, że namawiacie do tego, aby różne urzędy miały swoje profile na komercyjnym portalu, który ma problemy z prywatnością, wymaga posiadania konta itp.? Wydaje mi się, że jest to dość kontrowersyjna akcja z Waszej strony - to, że media społecznościowe mają "zasięg", wcale nie znaczy, że mamy przepychać do nich co się da.
  • Odpowiedz
@ferro: Nie namawiamy! Sprawdzamy jak funkcjonują istniejące profile - ile osób jest na nich zablokowanych, kto je prowadzi, ile gminy wydają na promocję w mediach społecznościowych, czy treści pokrywają się z tym, co jest na stronie internetowej urzędu i w Biuletynie Informacji Publicznej (czy są właśnie takie sytuacje, o których piszesz, że nie wszyscy mają dostęp do tych samych informacji, jeśli np. nie mają konta na Fb) itd. To nie
  • Odpowiedz
Czy te profile mają informacje niedostępne bez konta FB?


@blargotron: Mamy o to pytanie w wniosku:

Jak wygląda kwestia umieszczania informacji na Facebooku?

a) umieszczane są tylko informacje, które znalazły się wcześniej w BIP lub
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Bo chodzi mi o to, że mogę się mylić, ale chyba bez konta FB nie można chyba zobaczyć wszystkich podstron, które są dostępne dla wszystkich z kontem, więc jeżeli tak jest z tymi informacjami, to to dzieli obywateli na tych, którzy de facto podpisali umowę cywilnoprawną z prywatną firmą z USA i tych, którzy tego woleli nie zrobić.
  • Odpowiedz
@blargotron: Tak, niektóre strony mogą być w ogóle niewidoczne dla osób bez konta na Facebooku. Miejskie raczej widać, ale jak wyglądają dla osoby niezalogowanej można zobaczyć porównując widok fanpejdża po wylogowaniu się lub w trybie incognito przeglądarki - coś tam można przeczytać, ale wygodne to nie jest.
A jeśli urząd jeszcze dodatkowo przyjmuje taktykę blokowania użytkowników, którzy zadają trudne pytania lub mają inne opinie, to mamy kolejny poziom ograniczania informacji
  • Odpowiedz
Bardzo dobra akcja, ale niestety i na nia sa sposoby. Przyklad Starachowice. Miasto nie ma oficjalnego profli na fb, ale juz prezydent ma swoj. Na profllu dozwolone sa same przychylne posty, duzo osob zablokowanych. Jako ze profil prowadzony prytwanie, nic nie zrobisz. Ale z drugiej strony, czy jezeli jest tylko ten profil to prezydent moze robic ankiety, ktorych wyniki bedzie wykorzystywal w pracy? oraz czy moze robic prezentacje budzetu, zakladajac ze jest
  • Odpowiedz