Wpis z mikrobloga

Na szczęście akurat mnie kwarantanna w Polsce nie dotyczy, ponieważ rozpocząłem swoją podróż kilka miesięcy temu na lotnisku we Wrocławiu i w trakcie mojej podróży byłem tylko między innymi w UK, więc wystarczy pokazać bilet lotniczy z przed kilku miesięcy na dowód rozpoczęcia mojej podróży z Polski a nie z UK, współczuje wam brytyjczycy którzy się tu urodziliście, na tagu #uk bo was nie ominie kwarantanna.

"Słownik języka polskiego PWN definiuje podróż jako „przebywanie drogi do jakiegoś odległego miejsca”. To zaskakująco krótka definicja, jeśli weźmiemy pod uwagę, że podróżowanie towarzyszy nam właściwie od zarania ludzkości, a do tej kategorii zaliczyć możemy szereg bardzo różnych i odmiennych praktyk kulturowych – są to m.in. dobrowolne i wymuszone migracje, pielgrzymki, handel, poselstwa polityczne, a także te związane z chęcią i potrzebą poznawania świata – czy to turystycznie, czy to naukowo."
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kwiatosz przecież nie ma definicji dosłownie pod nazwą podróż w słowniku prawnym, tak jest jak sie pisze rozporządzenia niezgodne z prawem na kolanie w kilka godzin
  • Odpowiedz