Wpis z mikrobloga

@Queltas Zakaz pszenicy, bardzo ograniczam smażone i pieczone mięso, nie jem wieprzowiny, używam mało tłuszczu, zakaz majonezu, śmietany, itp... itd... Jestem niemalże pewien, że w tym przepisie znalazłaby się cała masa takich rzeczy..
@NoJaAKto: Postanowiłem, że zacznę naukę od kuchni włoskiej a jak się już nauczę to będę kontynuował naukę kuchni jakiegoś sąsiada ale jeszcze się nie nauczyłem, więc cały czas katuje kuchnię włoską xD
@NoJaAKto: Nie wiem czy życia starczy. A chciałbym jeszcze kiedyś pojechać do Włoch i poćwiczyć trochę na miejscu i sprawdzić czy to co robię smakuje tak jak w oryginale.

Wiadomo, że nie ważne jaką kuchnię się wybierze to podstawy techniki kulinarnej są dość podobne. Ale jednak trzeba czasu. Zresztą ostatnio właściwie przestałem się rozwijać tylko w kółko robię to samo.
@NoJaAKto: No i chciałbym jeszcze ogarnąć trochę kuchni polskiej. Ale tu już jest mega trudno, bo tak właściwie nikt nie wie co to jest kuchnia polska, ciężko znaleźć jakieś sensowne materiały na ten temat. A schabowy z ziemniakami i kapustą to jest bullshit. To co kojarzy się z kuchnią polską to są dania wymyślone przez techników żywienia na potrzeby komunistycznych stołówek przy zakładowych.
@NoJaAKto: Nie szedłbym w filozofię, że jak coś występuje w innych kulturach kulinarnych to jest danie tej kuchni. Np. włosi mają swoje schabowe i pewnie mają one z 200-300 lat. Ale biorąc przykład z innej dziedziny kto wynalazł żagiel? Pojawiał się co najmniej 10 tys. lat temu w przeróżnych miejscach na świecie niezależnie, w Azji, w Ameryce, w Europie. A kultura polska ma to do siebie, że lubi zapożyczać od innych.