Wpis z mikrobloga

Niedługo kupię Ratcheta z #ps5 w folii taniej niż pudełko z Crashem 4. xD

Dlatego bardziej nie podoba mi się dystrybucja trzymania ceny niż wzrost cen, gdy te ceny względnie szybko spadają.

Wiem, bundle zrobiły swoje, ale wiadomo jaka jest tendencja.

BTW, trochę dziwne to Activision: Sekiro czy Crash 4 trzymają cenę, CTR czy Spyro dość szybko taniały. A potem zdziwienie, że sprzedaż nowej części nie powaliła na kolana, choć rimejki sprzedawały się super. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
@Medonix:

wiadomo jaka jest tendencja


To jest wpis z narzekaniem na trzymanie ceny. Dobra, podam inny przykład. TLOU2 chodził za 7 dyszek po roku od premiery, Crash 4 na promocji to potrafił spaść ledwo w okolice 2 stów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dlatego bardziej nie podoba mi się dystrybucja trzymania ceny niż wzrost cen, gdy te ceny względnie szybko spadają.


@Theos: No nie wiem, grę która trzyma cenę kupujesz i sprzedajesz za miesiąc za tyle samo.
Grę która szybko tanieje kupujesz i musisz pocić się żeby przejść jak najszybciej bo cena leci w dół.

¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Beeercik: @Theos: Ratchet nie spadł z ceny. 269 to cena premierowa. To że większość sklepów miała 319zł nie znaczy że to była najniższa. 3 tygodnie przed premierą było pełno aukcji i sklepów co za 269zł sprzedawały. Dlatego teraz na olx są po 220zł. 5 dni po premierze u mnie w okolicy cena używek oscylowała w okolicy 260zł.
  • Odpowiedz
@Theos: No ale masz Raczeta, którego dodają do płatków śniadaniowych i crasha, który na cyfrowe wydania ma niewielkie promocje i do tego cały czas raczej się sprzedaje. Porównywanie sprzedaży rimejków za 3 gry i nowej części to też nie to samo. Hejt na TLOU2 na początku i dorzucanie do każdego bundla też nie wpłynął pozytywnie na trzymanie ceny. Sekiro niezależnie od ceny sprzedaje się okej, zdobył multum nagród - nie rozumiem
  • Odpowiedz
@bartush:

masz Raczeta, którego dodają do płatków śniadaniowych


Nie ma co hiperbolizować.

Hejt na TLOU2 / dorzucanie do każdego bundla


Hejt bez znaczenia przy sprzedaży. Cena spadała jeszcze przed bundlami na PS5, zresztą bundle nie mają nic do promocji w Neonetach i Media Marktach, to była rola dystrybutora/wydawcy. Zresztą Uncharted, GOW, W3, Assasiny i inne gry elegancko taniały mimo super sprzedaży i dobrego odbioru.

Sekiro niezależnie od ceny sprzedaje się okej
  • Odpowiedz