Wpis z mikrobloga

Marcin buli za ta chatę 750 dolarów, Adam mówił ze ze względu na COVID obniżyli mu do 500 i generalnie ceny w #!$%@? spadły. Marcin poleciał na bogato, zamiast zacząć od czegoś małego w spokojnej dzielnicy, gdzie mógłby rozkręcać biznes to #!$%@?ł sobie dwupiętrowa chatę…w której dodatkowo mieszka szwagier z żona. Ludzie zrzucali się na hotel czy na jego biznes ?

Generalnie nie wróżę mu przyszłości bo chociaż sam dokładałem się do zbiórki bo wydawał się spoko gościem, to okazał się zwykłym leniem i niedorajdą który dostał niezłego boosta od życia(bo kto #!$%@? dostaje 30 k za free) a zamiast #!$%@?ć, szukać klientów, poszerzać asortyment itp. to kisi ogórki i kapustę tak jak to robił na chacie…tylko ze w nowym miejscu xD To już bardziej szanuje Adama bo Machaj mówił, że Polonia jest tylko dla beki i dlatego serwował w niej hot dogi z serdlami i kiepoburgery podawane na stole i krzesłach stojących na chodniku xD

Aha i to tłumaczenie Machaja ze to ulica #!$%@?, ze narkomani, ze brak turystów, wszyscy się zamykają…gość 8 razy otwierał restauracje, nie robił żadnej reklamy, żadnych dowozów, nasprowadzał pełno badziewi i zrobił z restauracji magazyn. Ja się nie dziwie ze tam nikt nie zaglądał, jak od rana witał ich łysy Polak w gaciach z faja w mordzie i Iphone’em w łapie(koniecznie z włączona lampą) xD
Typowy biznesmen kaszanka.

Jedynym ogarniętym typem jest Marcin z Godfathera. Gość ma dwa hotele, restauracje, bar, plantacje awokado i kauczuku. Widać ze jest pracowity i przedsiębiorczy. Przede wszystkim zna się na tym co robi. Ciekawe co musi sobie myśleć widząc Machaja, który wciska kolejny kit na zbiórkę sprzętu, restauracji, ziemi xD

Aha i jeszcze Krzysztof pizzerman, jemu również nie wróżę przyszłości. Gość przyjechał niby żeby zarobić, ale od miesiąca wali winko z Adamem. Ich wspólna restauracja to będzie Polonia 2.0 xD już widzę jak Adam lata ze szmata, do klientów, przyjmuje zamówienia itp. XD Wie natomiast gdzie zamówić gaz i sprzęty z Chin. Prawdziwy kierownik. 2-3 miesiące i to miejsce zrobi się menelownia połączona z magazynem xD

Podsumowując, lubię ich oglądać bo mam z moja różową bekę zawsze rano jak pijemy kawę do śniadania czy wieczorem jak jemy kolacje. Oglądamy i dyskutujemy jak to wspaniałe maja w Kambodży a u nas #!$%@?. Dopóki nie masz raka xD

Czekam na wykopowy live, pozdrawiam Cię @RaportzPanstwaSrodka cieplutko. Daj znać tylko czy będziesz odpowiadał na pytania wykopowe czy tylko te zadawane na live.

Zapraszam pozostałych Mirasów do dyskusji.

#raportzpanstwasrodka
  • 28
@Plumit: "

Jedynym ogarniętym typem jest Marcin z Godfathera. Gość ma dwa hotele, restauracje, bar, plantacje awokado i kauczuku. Widać ze jest pracowity i przedsiębiorczy. Przede wszystkim zna się na tym co robi"

Te hotele i plantacje nie są własnością Marcina Ługowskiego, to człowiek który inwestuje cudze pieniądze, jak dla mnie to robi to co Machaj tylko na wyższym poziomie wciskania kitu. "Przede wszystkim zna się na tym co robi" tu
@r333m4k444: Czy nikt to nie wiem. Skoro działają od lat to znaczy że jednak ktoś tam jada. Mam na myśli te druga restauracje a nie tę od tego typa. Tylko tak jak mówię tak jest też cukiernia i piekarnia przy okazji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asdfghjkl: No ok, może cukiernia i piekarnia ratują trochę sprawę, to są dawne francuskie Indochiny, to postkolonialni Khmerzy lubią choćby pieczywo, nie tak jak w innych częściach Azji. I wtedy może rzeczywiście tamtą restauracja może przyciąga Rosjan i innych turystów i w symbiozie jakoś to działa
@Plumit: Za mocno atakujesz, oglądasz to jak serial i tak samo oceniasz. Łatwo jest być jurorem z kanapy, z różową. Adam i chłopaki trzymają się jak mogą. Z każdym z nich wolałbym współpracować niż z Tobą.
@Ravenlot: Jeżeli wolisz prowadzić biznes z człowiekiem który, zatowarował swoją restauracje badziewiem, nie wie co naściągał a połowy sprzętu nie używa to gratuluje. Gościem który podczas lockdownu wykupuje wszystkie zupki chińskie z okolicznych sklepów żeby dodać do nich szczypiorek i za 1,5 $ sprzedawać na takeaway… O czym ty człowieku mówisz. Nie trzeba być znawcą żeby wiedzieć, że żaden z nich nie ma doświadczenia w gastronomii.

Nie życzę gościom źle, sam
@Plumit: > > __będziesz odpowiadał na pytania wykopowe czy tylko te zadawane na live
jest sens wogóle wchodzić na ten live, jak pewnie większość wykopków ma bana u niego?
@wataf666: pewnie ludzie wbija na jakieś fake konto i będą go cisnąć na tym live, mam tylko nadzieje ze podczas jego trwania nie będzie „potężnych bolskich moderatorów”, którzy będą banować za każde przekleństwo na czacie.