Wpis z mikrobloga

#muzyka #rosja #wiktorcoj

Za Wikipedią:

Wiktor Robiertowicz Coj, ros. Виктор Робертович Цой (ur. 21 czerwca 1962 w Leningradzie, zm. 15 sierpnia 1990 pod Tukums) – radziecki rockman pochodzenia koreańsko-rosyjskiego, założyciel i lider grupy Kino.

Coj starał się trzymać z dala od polityki, ale był członkiem Leningradzkiego Rock Klubu. Po Pieriestrojce rozeszło się powiedzonko: „Leningradzki Rock Klub rozwalił Związek Radziecki”. We współczesnej Rosji Coj został oskarżony o szpiegostwo na rzecz USA. W kwietniu 2014 roku jeden z czołowych rosyjskich polityków Jewgienij Fiodorow opublikował nagranie wideo, w którym twierdzi, że piosenki zwerbowanego przez CIA agenta Wiktora Coja i zespołu Kino były pisane w Hollywood, a ich celem było „zlikwidowanie ZSRR”.

#ciekawostkizewschodu #ciekawostki:
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mistrzrozkimnki: Jego ciekawy, niespotykany raczej głos i wpadające w ucho melodie robią super klimat. Na pewno sprawdzę resztę. Dzięki jeszcze raz za podzielenie się () ʕʔ Kolejny raz przekonuję się, że rosyjski wokal jest super.
  • Odpowiedz
@Mistrzrozkimnki: Jeśli jakieś znam, to raczej w "trochę" nowoczesnym stylu, z kobiecym wokalem - np. MIRÈLE, a przecież nie będę ci polecał Ali Pugachiovy :P Z tych wymienionych przez ciebie znam jedynie Wysockiego, więc nie polecę nic od siebie, niestety. Może tylko to, na co sam trafiłem jakiś czas temu - https://www.wykop.pl/wpis/58035639/poezja-sztuka-depresja-nosaczfeeldajski-sztukadlas/ - Mnie urzekło. (Choć w sumie wątpię, aby o to ci chodziło) Twoje pytanie w sumie mnie uświadomiło
  • Odpowiedz
Jewgienij Fiodorow opublikował nagranie wideo, w którym twierdzi, że piosenki zwerbowanego przez CIA agenta Wiktora Coja i zespołu Kino były pisane w Hollywood, a ich celem było „zlikwidowanie ZSRR”.


@Mistrzrozkimnki: To chyba CIA pisała też piosenki dla Lady Panku, Perfectu i Budki Suflera, bo widzę podobieństwa w stylu i w brzmieniu. Likwidacją PRL też zapewne była zainteresowana, więc to by się zgadzało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To chyba CIA pisała też piosenki dla Lady Panku, Perfectu i Budki Suflera, bo widzę podobieństwa w stylu i w brzmieniu.


@xniorvox: Widzę, że mamy podobnie. Moja pierwsza myśl, kiedy usłyszałem Kino: kurde, to taki ruski Lady Pank.

Tak czy inaczej jedni i drudzy to dla mnie mistrzrostwo

Ech, kiedyś to było.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz