Wpis z mikrobloga

Czesc
mam 23 lata i od jakiegos czasu zauważyłem, ze zaczynają powili wypadac mi wlosy, mam spore zakola, na czubku glowy pojawil sie lekki łysy spot i chcialbym to zatrzymac-poprawic, dodam tylko, ze w moj tata jest łysy i w wieku 30 lat nie miał juz praktycznie włosów.
wiem, ze moj brat od jakiegos roku,dwoch stosuje finasteryd, dermapen i loxom max i bardzo poprawiła mu sie linia włosów.
Co powinienem wykonac pierwsze, isc do dermatologa i poprosic o skierowanie na badania hormonalne, wykonac je przed pojsciem do dermatologa?
I czy zna ktos wartego polecenia dermatologa w Warszawie.
Pozdrawiam i czekam na pomoc :)
#finasteryd
  • 2
@Macias6999: Ogólnie to badania hormonalne nie są specjalnie potrzebne. Ludzie, którzy mają wysoki poziom dht czy testosteronu pewnie są bardziej narażeni na wypadanie włosów ale i tak najwięcej zależy od indywidualnej wrażliwości mieszków wlosowych na dht.
Idź to dermatologa, może być na NFZ.. Najlepiej jakiś młodszy facet (stare babki odpuść całkiem) i niech Ci potwierdzi łysienie androgenowe. Mój dermatolog chciał tylko podstawowe badania krwi a badania hormonalne zrobiłem sam dla siebie,