Wpis z mikrobloga

@CocoJamboolin: Odnoszę wrażenie, że problemem nie jest wcale czas, a to że nie masz za bardzo jak obronić swoich własnych tez.

Przewiduję, że w przeciągu najbliższych 4-5 lat temat dyskryminacji mężczyzn stanie się bardzo gorący. Po prostu nie da się tak długo zamiatać go pod dywan. Rośnie nam coraz większe pokolenie inceli i media nie będę mogły w nieskończoność ciągnąć tego łgarstwa, że to jacyś plugawi mężczyźni nienawidzący kobiet piszą różne
mają tyle samo swobód co do decydowania o swoim życiu co inne Europejki (poza aborcją i niekiedy obowiązkami domowymi, choć to się zmienia)


@Fren: Co do decydowanie o swoim życiu, to nie do końca się zgodzę, bo w Polsce nadal mamy dość silne stereotypowe, patriarchalne role płciowe. No i podział w obowiązkach domowych i opiece nad dziećmi, owszem, zmienia się, ale nadal jest bardzo nierówny, co jednak przekłada się na planowanie
To z tych 3 rzeczy, dyskryminację kobiet masz tylko w przypadku sterylizacji.


@Fidel1: Nope, trzy przypadki to dyskryminacja. Trochę tak jakby mężczyznom odmawiać leczenia stulejki albo raka jąder, bo przecież kobiet ten problem nie dotyczy.
@CocoJamboolin Nie, jeden.
W przypadku antykoncepcji awaryjnej nie może być mowy o dyskryminacji bo jest dostępna tylko dla kobiet.

W przypadku aborcji, dla mężczyzn nie ma również aborcji prawnej. Ba nawet w przypadku gwałtu na mężczyźnie będzie on zmuszony do łożenia na dziecko, w przypadku gwałtu na kobiecie aborcja jest legalna. Tak samo było w przypadku wad płodu, mężczyzna nie mógł zrzec się praw i obowiązków wobec przyszłego dziecka, a kobieta mogła
@CocoJamboolin

Trochę tak jakby mężczyznom odmawiać leczenia stulejki albo raka jąder, bo przecież kobiet ten problem nie dotyczy.

Nie ma to nic wspólnego, antykoncepcja awaryjna jest dostępna, problemem jest to że wyłącznie na receptę.
Przewiduję, że w przeciągu najbliższych 4-5 lat temat dyskryminacji mężczyzn stanie się bardzo gorący.


@amantadeusz: No i bardzo dobrze, byle bez ściem o nieistniejącym matriarchacie. xd

Rośnie nam coraz większe pokolenie inceli i media nie będę mogły w nieskończoność ciągnąć tego łgarstwa, że to jacyś plugawi mężczyźni nienawidzący kobiet piszą różne głupstwa w internecie.


Bronienie inceli. Damy radę zejść jeszcze niżej?

dyskryminacja mężczyzn: przymusowe 5 lat pracy dłużej, kilka lat dłuższe
A donoszenie ciąży, które może mieć negatywne zdrowotne konsekwencje na całe życie,


@CocoJamboolin: Aborcję można bez problem wykonać 20km od polskiej granicy. To koszt sporo mniejszy niż minimalna krajowa. Ja natomiast wyjeżdżając nie dostanę raczej o 5 lat niższego wieku emerytalnego czy innych typowych dla kobiet w Polsce przywilejów.

Bronienie inceli. Damy radę zejść jeszcze niżej?


@CocoJamboolin: Bronienie ogromnej grupy młodych mężczyzn, którzy przez systemową dyskryminację nigdy nie znajdą sobie
Co do decydowanie o swoim życiu, to nie do końca się zgodzę, bo w Polsce nadal mamy dość silne stereotypowe, patriarchalne role płciowe.


@CocoJamboolin: mam taką intuicję, że tak jest ale w dość nieoczywistych miejscach: kobieta w radzie nadzorczej czy jako wspólniczka w spółce partnerskiej nikogo nie zdziwi. Ale gdy spojrzymy na najbardziej dochodowe zajęcia tzw. klasy ludowej jak wykończeniówka to właśnie ze względów kulturowych - kobiet brak.
Słowem - brak
@Fren: W tych wszystkich dyskusjach o macierzyństwie należy też wziąć pod uwagę, że jesteśmy 5 czy tam 8 krajem od końca pod względem dzietności. Przynajmniej 30% Polek nigdy w życiu nie będzie matkami, a dużych miastach, w pewnych środowiskach posiadanie dziecka to raczej rzadko spotykane zjawisko. Nie jesteśmy Afganistanem, gdzie kobiety kulturowo zmusza się do posiadania 5 czy tam 6 dzieci.

Więc często to są dość abstrakcyjne dyskusje z teoretyczkami macierzyństwa.
Aborcję można bez problem wykonać 20km od polskiej granicy.


@amantadeusz: Bez problemu, o ile masz na to czas i środki (tak, nie wszyscy mają wystarczająco dużo oszczędności, szczególnie osoby młode bez wsparcia rodziny).

Ja natomiast wyjeżdżając nie dostanę raczej o 5 lat niższego wieku emerytalnego czy innych typowych dla kobiet w Polsce przywilejów.


Pierwsze primo, możesz wypracować sobie emeryturę w innym kraju z niższym wiekiem emerytalnym, ale musisz się streszczać. Drugie
Bez problemu, o ile masz na to czas i środki (tak, nie wszyscy mają wystarczająco dużo oszczędności, szczególnie osoby młode bez wsparcia rodziny).


@CocoJamboolin: Jeśli ktoś nie jest w stanie w przeciągu kilku miesięcy zebrać 1-1.5k na aborcję to znaczy, że jest upośledzony. A nie rozmawiamy tu o problemach ludzi upośledzonych, tylko o kobietach ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

a kobieta przepracuje tyle lat, jak nie więcej, na
@amantadeusz:

teraz pomyśl, że ktoś powiedziałby coś podobnego o kobietach. Kwik i pękanie dup jak stąd do Kaczogrodu.


codziennie ktoś pisze o tym, że kobiety są słabsze i głupsze i że ich mózg biologicznie nie potrafi się dostosować do logicznego myślenia. Ale tego wygodnie jest prawaczkowi nie zauważać, nie?
@amantadeusz: No nie kojarzę by Korwin był rektorem ale również jest politykiem i też wypowiada się publicznie.
Jak rozumiem teraz się uczepisz tego, że skoro nie był rektorem to nie są to równoważne opinie, nie? XD Jestem ciekawa jakie tu fikoły i piruety odwalisz.
@chrominancja: Przypominam, że każda tego typu wypowiedź Korwina kończyła się ogromnym publicznym oburzeniem. Wyrazami potępienia z wielu stron i ostatecznie uznaniem go za dziwaka, wiele drzwi jest dla niego po prostu zamkniętych. A co grozi posłance Senyszyn? Kilka słów oburzenia na wykopie, czy może coś jeszcze?

Różnica w społecznej percepcji takich słów to kolejny objaw uprzywilejowania kobiet w naszym społeczeństwie. Kiedy mężczyzna opowiada seksistowskie bzdury zostaje spuszczona na niego społeczna infamia.
@amantadeusz: No na wykopie to zbierał sam poklask za takie testy, a wykopowe głupki go cytowały i powtarzały w prawie każdym temacie tyczącym się kobiet (zresztą robią to do dzisiaj). Kończyło się obudzeniem drugiej strony tak samo jak słowa Senyszyn kończą się oburzeniem Twoim i innych wykopków czy jak komentarzem pod tym jej wpisem.
I akurat Senyszyn też jest uważana za dosyć kontrowersyjną i niespełna rozumu przez jej przeciwników.
Zauważasz tylko
@CocoJamboolin

Pierwsze primo, możesz wypracować sobie emeryturę w innym kraju z niższym wiekiem emerytalnym, ale musisz się streszczać.

Co za bzdura.

Drugie primo, Ty przepracujesz 5 lat dłużej w pracy zawodowej, a kobieta przepracuje tyle lat, jak nie więcej, na nieodpłatnej pracy w domu

Więc niż 5 lat, po za samym wyższym wiekiem emerytalnym, mężczyźni żyją statystycznie krócej niż kobiety, jednak przy wyliczniu emerytury stosuje się uśrednione tabele dalszego trwania życia dla
No tak typowa pogarda dla słabszych, pewnie bierze się to u ciebie z ignorancji, gdyż nie zdajesz sobie sprawy z ich problemu, i z czego się to bierze.


@MightyGoldberg: Nie mam pogardy do słabszych, incele to nie są biedne prawiczki, nie wiem dlaczego mam sympatyzować z kimś, kto mnie nienawidzi za bycie kobietą. Może powinniście się wpierw zapoznać z definicją incela i co wyprawiają incele. Terrorystom też mam współczuć?

uwielbiam gdy
dyskryminacja mężczyzn: przymusowe 5 lat pracy dłużej,


@amantadeusz: to powiedz mężczyznom, żeby przystali głosować na PiS. Przecież to PiS jest partią, która daje przywileje emerytalne i socjalne kobietom. Potem prawicowe wykopki płaczą, że kobiety głosują na lewactwo i znowu idą głosować na PiS. Czemu? Żeby gejów nie było. Czyli przy okazji przeszkadzają mężczyznom w ich szczęściu. O przywileje dla kobiet oskarżaj konserwy, nie liberałów. I tak jak macie do wyboru obie
@CocoJamboolin

Jak bzdura? Możesz sobie wypracować emeryturę za granicą, czy nie możesz?


Nie mogę pracować w Polsce, wyjechać do innego kraju z niższym wiekiem emerytalnym, "pobrać" emerytury, wrócić do Polski i dalej ją pobierać.
A tak wygląda sytuacja z aborcją.

Kobiety żyją dłużej, więc łącznie otrzymają więcej emerytury, ale średnie miesięczne emerytury mężczyzn są o prawie 1000 złotych wyższe.

Dalsze trwania życia dla kobiet jest zaniżone o 10% poprzez stosowanie uśrednionego dalszego
Jeśli ktoś nie jest w stanie w przeciągu kilku miesięcy zebrać 1-1.5k na aborcję to znaczy, że jest upośledzony. A nie rozmawiamy tu o problemach ludzi upośledzonych, tylko o kobietach ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@amantadeusz: Ah ten klasizm i oderwanie od rzeczywistości...

Z ust mi to wyjęłaś. Zmywanie po sobie talerzy jest równie wyniszczające co 5 lat kopania rowów czy tam klepania excela po 8 godzin dziennie
Nie mogę pracować w Polsce, wyjechać do innego kraju z niższym wiekiem emerytalnym, "pobrać" emerytury, wrócić do Polski i dalej ją pobierać.


@Fidel1: A ja coś takiego napisałam?

Bardziej niż podniesienie wieku emerytalnego.


Podniesienie wieku emerytalnego w najbliższej przyszłości to akurat oczywista oczywistość.

tu masz pokrycie, tej "nieodpłatnej pracy kobiet". Chcesz grać tą kartą, to bierz całość.


W jaki sposób to się pokrywa? Jak to obliczyłeś? No i skoro to się
@CocoJamboolin

A ja coś takiego napisałam?


To byłby odpowiednik aborcji za granicą.

Podniesienie wieku emerytalnego w najbliższej przyszłości to akurat oczywista oczywistość.

Nie.

W jaki sposób to się pokrywa?

Mężczyźni w większym stopniu utrzymują państwo, kobiety zajmują się domem.

No i skoro to się pokrywa, to czemu piszesz o mężczyznach jako obywatelach drugiej kategorii?

Dostałaś przykłady pokazujące że mężczyźni są traktowani jako obywatele drugiej kategorii, tylko nie chcesz się do nich odnieść.
@CocoJamboolin:

Nie mam pogardy do słabszych, incele to nie są biedne prawiczki, nie wiem dlaczego mam sympatyzować z kimś, kto mnie nienawidzi za bycie kobietą. Może powinniście się wpierw zapoznać z definicją incela i co wyprawiają incele.

Incel z definicji to osoba która jest w mimowolnym celibacie. Ta część z nienawiścią do kobiet jest wtrącona przez ludzi, którzy ulegają frustracji, ale w definicji nie ma czegoś takiego.
Incel z definicji to osoba która jest w mimowolnym celibacie. Ta część z nienawiścią do kobiet jest wtrącona przez ludzi, którzy ulegają frustracji, ale w definicji nie ma czegoś takiego.


@MightyGoldberg: Określenie "incel" powstało od mimowolnego celibatu, ale obecna definicja tego słowa odnosi się właśnie do mizoginistycznej subkultury przeważnie mężczyzn w mimowolnym celibacie. Wyżej wkleiłam definicję z angielskiej wikipedii.

An incel, a portmanteau of "involuntary celibate", is a member of an