Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy tak dysproporcja mięśni może być winą skoliozy? W ogóle mam wrażenie że moja lewa strona jest rozyebna, dziś robiłem ring reverse flys i oczywiście boli mnie lewy bark. Jak robię podciąganie australijskie to coś po lewej stronie łopatek przeskakuje, to samo przy podciąganiu jak próbuję ściągnąć łopatki to coś przeskakuje po lewej stronie.
Próbuję to "przetrenować" ale kiepsko mi to idzie XD
Nie wiem jak to naprawić.
#mikrokoksy #kalistenika
h.....r - Czy tak dysproporcja mięśni może być winą skoliozy? W ogóle mam wrażenie że...

źródło: comment_1624375591Inp9CT9Gpq9XULxaOsSgNc.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hardgainer: tak,moze byc przyczyna skoliozy,bo od szyji ciagnie miesnie dalej w dol az do bioder. Cialo probuje rekompsenowac i napina miesnie w zlych miejscach.

Polecam dobrego fizjoterapeute,zeby zaczac od rozluznienia i on pozniej poleci ci cwiczenia ktore to naprawia.
  • Odpowiedz
@hardgainer: Jak to wygląda, jak robisz statyczne ćwiczenia, np. po prostu zwis z drążka, z łopatkami ściągniętymi do tyłu i w dół?
Jeśli fizjoterapeuta, to spróbuj poszukać takiego, który zajmuje się sportowcami.
  • Odpowiedz
@GhostTrick: ogólnie z tym ściąganiem łopatek mam problem z racji tego że nie mam pełnej mobilność w barkach, jak stoję przy ścianie z doklejonym odcinkiem lędźwiowym to mi brakuj trochę by mieć ręce płasko przy ścianie.
Ten brak mobilność jest na tyle uciążliwy że przestałem próbować się podciągać z ściągniętym łopatkami(plus jeszcze to przeskakiwanie po lewej stronie) robię tylko hollow body.
@Parspakop: No chyba się udam w następnym
  • Odpowiedz
@hardgainer: szukaj fizjo sportowego,albo takiego ktory stosuje technike manipulacji powieziowej (FSM). Bolesne,ale skuteczne.

Nie rob dalej cwiczen,bo jak tego nie naprawisz,to bedzie sie poglebiac problem.
  • Odpowiedz