Wpis z mikrobloga

@DunningKruger: co kolorowe włosy mają do tego? wtf
co komu do tego? No trochę to szkodliwe wmawiać dziecku, że zasłużyło na to, żeby być chore na coś. Jeśli będzie odpowiednio wrażliwe, to będzie wpadało w jakieś doły bo poczuje się winne bo grzech pierworodny stronk xd
  • Odpowiedz
@kamil-mg: Zabija się, tylko się mówi, że nie wolno. To różnica. Po za tym piłem tylko do twierdzenia, że nie zaczyna się od innych. Troszkę to śmieszne.
Religijny zakaz i zakaz świecki co do zabijania jest taki sam, tylko różnie wyjaśniany. Religijny wiadomo, świecki, bo zostawia się innych, może się nie powieść, powoduje szkody społeczne, zmniejsza chęć walki o życie i swoje szczęście itp itd. Przemawia to do mnie oczywiście,
  • Odpowiedz
@DunningKruger: Tak, świadomość, że wszechmogący bóg ukarał dziecko z powodu, którego to dziecko nie zna, albo nie miało z nim nic wspólnego, zamiast stworzyć je w pełni zdrowe (bo przecież jest wszechmogący?) musi być niesamowicie kojące.
To przepis na permanentne wyrzuty sumienia (jeśli będzie trzymać się wiary) albo na #!$%@?, że wierzyło się w coś tak głupiego (w alternatywnym scenariuszu).
I ja nie byłem prawie nigdy blisko wiary, tylko coś
  • Odpowiedz