Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Probz: błąd, to bóg jest odpowiedzialny za całe zło. Potop (za karę) , pomieszanie języków (za karę), 40 lat łażenia po pustyni i głód (za karę). Ogólnie to w Biblii bóg #!$%@? co chwilę jakieś szajsy. A taki szatan jedyne co złego zrobił to dał ludziom do zrozumienia, że mają wolną wolę i nie muszą słuchać się Boga ¯\_(ツ)_/¯
@Probz: Raczej tak, bo kiedy dzieje się "cud" to najczęściej jest po prostu coś mało prawdopodobnego, na przykład pole się podpaliło, ale akurat padał deszcz (ofc obserwacja pogody nie wskazywała na nic innego), deska spadła obok człowieka i w sumie tam mogła spaść, ale mogła też nie, albo mój ulubiony typ cudu- "pouczyłem się i zdałem", "stresowałem się, ale się uspokoiłem" często nieumywające się do odnotowanych i przebadanych przypadków działania adrenaliny,
Pobierz Rzuku - @Probz: Raczej tak, bo kiedy dzieje się "cud" to najczęściej jest po prostu c...
źródło: comment_1624229834wZXhJcm7enlJRP4vfuyeZo.jpg
albo mój ulubiony typ cudu- "pouczyłem się i zdałem"


@Rzuku: Jest jeszcze lepiej.
Zdałem, bo babcia modliła się za mnie, bo Bóg mi pomógł.
Natomiast nie zdałem, bo źle się uczyłem, więc wtedy modlitwy są bez znaczenia.

Do tego, gdy przytrafia się komuś coś złego
Lubiany sąsiad - Bóg najbardziej doświadcza swoich ukochanych.
Nielubiany sąsiad - pokarało go, kara boska; Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy (bo przecież złe zdarzenie nie następuje