Wpis z mikrobloga

zrobiłem sobie badania krwi po dosc mocnej redukcji i wyszło następjąco: (jeszcze czekam na testosteron wolny). Jak myslicie jest ok dla budowania masy? Niepokoi mnie troche ten niski testosteron, lat prawie 30 :(. Da się jakoś naturalnie podbić?

Glukoza (L43) 93 mg/dL 70 — 99
Cholesterol całkowity (I99) 153 mg/dL 115 — 190
Tyreotropina (TSH) 1,952 µlU/mL 0,350 — 4,940
Wolna trijodotyronina (FT3) (O55) 3,44 pg/mL 1,58 — 3,91
Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 0,98 ng/dL 0,70 — 1,48
Folikulotropina (FSH) (L65) 3,05 mlU/mL 0,95 — 11,95
Prolaktyna (PRL) (N59) 11,92 ng/mL 3,46 — 19,40
Luteotropina (LH) (L67) 2,43 mlU/mL 0,57 — 12,07
Estradiol (E2) (K99) 12 pg/mL 11 — 44
Testosteron (O41) 2,58 ng/mL 2,40 — 8,71
Insulina (L97) 4,0 µU/mL < 10,0
Globulina wiążąca hormony płciowe (SHBG) (I83) 24,7 nmol/l 17,1 — 77,6

wolam eksperta @Kasahara

#mikrokoksy #dieta #silownia
  • 21
  • Odpowiedz
@marek1211: kortyzol wypiera testosteron, nie wiem jednak jaki to ma wpływ na produkcję, jednak pewnie na redukcji cisnąłeś spore ilości kofeiny. odstaw kofę, ćwicz na siłę i zrób za miesiąc kolejne.
  • Odpowiedz
@marek1211: to miałeś spore ilości katecholamin, więc mogło to mieć przy dłuższym braniu wpływ (na mnie ma bardzo duży, na innych może mniejszy). odstaw stymulanty, kofeinę i po tygodniu możesz śmiało zrobić badania na samego teścia. Jak będzie > 600 to się nie przejmuj
  • Odpowiedz
@Kasahara: no niestety nie wiem ile było przed, bo to moje pierwsze badanie ever :(. Ale łysa bania, duże owłosienie i zarost chyba nie wskazuje na to że kiedykolwiek było za mało
  • Odpowiedz
@Kasahara: raczej w teoretyce tak nie działa :) próbowałeś robić badania przed i po ;)? po tygodniu nie spadnie, ale po miesiącu już może. katecholaminy również spowodują spory kortyzol (ja na josze jak puszcza to mocno zestresowany jestem). kortyzol hamuje wydzielanie gonadotropin, więc jak shamuje trochę, to przez miesiąc tworząc ich mniej, może sporo teścia spaść, jak ktoś ma średnią produkcję naturalną, co powinno wrócić do normy po odstawieniu. Jak biorą
  • Odpowiedz
@arturu777:

Tak prowadzę ludzi :) z dopingiem i bez dopingu. Badań oglądam kilka dziennie od X lat.
To co mówisz jest teorią, która nie ma takiego przełożenia.
Obniża testosteron ale nie x3 krotnie :)

A to, ze komuś spadnie z 600 do 200 ng/dl na redukcji to nie kwestia yohimbiny czy stymulantów, ale niedożywienia mikro/makro i np. 8 % BF :). Łatwo porównać to jeśli masz baze osób na stymulantach i
  • Odpowiedz
@marek1211: nie ma wiele to wspólnego z poziomem tesosteronu. Można mieć łysą banie, duże owłosienie i zaros mając mało testa/DHT bo to zależy od wrażliwosci receptorów androgennych w większym stopniu niż samego stężenia w organiźmie.
  • Odpowiedz
@Kasahara: ale czego bierzesz 600 początkowo :)? ja nie mówiłem, że 3 krotnie. Redu swoją drogą z kalorii na - sporo zetnie, a ten drugi aspekt to stymulanty. Weź zrób jakąś tabelkę dla nas z tych swoich badań, co zbija, a co nie itp, albo powyciągaj jakieś konkluzje i się podziel :)
  • Odpowiedz
@Kasahara: czyli co, pocisnąć teraz jakiś czas mase z porządnym żarciem i treningiem siłowym i sprawdzić znów teścia za jakiś czas? Bo treningi też były nijakie podczas redukcji przez zamknięte siłownie
  • Odpowiedz
@Kasahara: nie, nie założyłem. raczej stwierdziłem, że powyżej 600 nie ma co się przejmować, a jak będzie mniej, czy nawet przed redu jak było by mniej, to już należało by się tym zająć :)
  • Odpowiedz
@marek1211: do ilu % Ty zredukowałeś % BF na oko. Ile treningów/ile cardio w tygodniowo. Bo wiesz jak zredukowałeś na dość wysokich kaloriach do 12-15 % to sie cudów nie spodziewaj. Chyba, że dociąłeś do choinki na plecach, to mogły androgeny się rozlecieć. Sam naturalnie doprowadzilem się do 90 ng/dl
@arturu777: może kiedyś, z tą aktywnoscią co ma mam w social mediach ledwo się wyrabiam z pracą. A że robię
  • Odpowiedz
@Kasahara: zredukowalem raczej dość mocno i strzelam że mogło być kolo 10-11% BF przy koncowce. 3 treningi tygodniowo ale typowe domatorskie i raczej tez nieregularnie. Głowną role tu odgrywaly jednak kalorie gdzie w niektóre dni szło nawet 1700 :/. wiem, mało bardzo ale chciałem już dociąć porządnie
  • Odpowiedz
@marek1211: jak 1700 to mozliwe, ze sobie zrobiłeś niedobory
Morfologia, żelazo, ferrytyna, B12 polecieć zrobić w 1 kolejności badania
Lipidogram, glukoza, insulina na czczo Ft4/Ft3/TSH w drugiej kolejnosci
Bo komicznie mogłeś sobie trochę strzelic w stopę takim postępowaniem i long term moze do dać gorszy efekt niz zatrzymanie sie wcześniej.
  • Odpowiedz