Wpis z mikrobloga

Moja mama znalazła portfel z całkiem pokaźną dla młodego człowieka ilością gotówki tuż obok mojego domu.
Przekazała mi do zajęcia się tym, lecz nie ma żadnych kart z danymi osobowymi więc nie idzie dojść kto to.
Na ten moment udostępniłem post w poszukiwaniu właściciela na lokalnej miastowej społeczności facebookowej, kilkadziesiąt osób post udostępniło, ale na razie bez efektu.

Był tam także paragon sprzed kilku dni z jednego z marketów elektronicznych na produkt w niższej kwocie, nie podaję szczegółów na wszelki wypadek ;)

Policja nic by z tym nie zrobiła znając życie, na razie sam chcę pomóc.

Pracowałem w elektromarkecie ale u konkurencji, myślę żeby może do nich podejść, pogadać o sytuacji aby sprawdzili monitoringu kto kupował o danej z paragonu godzinie i dniu dany produkt.
Problemem jest RODO bo mogą się przez to nie zgodzić na wgląd bez udziału policji, której znając życie się nie będzie chciało, no a jeśli nawet to ten market nie udostępni mi zapewne zdjęcia ekranu z widocznym kupującym aby go odnaleźć dalej na grupie facebookowej miasta

Miasto 9-12 tysięczne więc jest jakaś szansa

Ale co wy byście zrobili? Proszę bez komentarzy w stylu "z-----ć kasę"

Uważam że właściciel mógł być osobą młodą, poniżej 18 roku bo nie ma tam żadnych dokumentów oraz z powodu typu sprzętu widniejącego na paragonie, choć zawsze szansa że ktoś ma dwa portfele, jeden na karty i dokumenty, a drugi na pieniądze.
Już kogoś takiego kiedyś poznałem.

Co Wy byście zrobili w tej sytuacji?

Nie mam pomysłu pod jakimi tagami to pisać
#pomoc
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gipson_90: Zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych powinieneś odnieść znalezioną rzecz do starostwa powiatowego. Jeśli nikt się po nią nie zgłosi, to możesz stać się jej właścicielem lub zostanie ona własnością skarbu państwa. Ewentualnie starosta mógł stworzyć biuro rzeczy znalezionych, do którego możesz taki portfel zanieść. Policja nie zajmuje się rzeczami znalezionymi, dlatego też nie ma co na nich narzekać, bo to po prostu nie leży w ich kompetencjach. Policja
  • Odpowiedz
@patcie_deszcz: @qjjehaaarnpw: @Martwy_Martwiaczek: @NuklearnySzpadel: @Ovis_aries:

Dzięki za zainteresowanie tematem, właściciel się odnalazł, rodzic ze mną się skontaktował na internecie i podał dokładnie co znajdowało się w portfelu, umówiliśmy się i przekazałem zgubę chłopakowi 13-14 lat i jego mamie.
Chłopak chciał mi wręczyć jako nagrodę 20 zł ;) Nie słyszał zapewne o 10% dla znaleźcy xD ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz