Wpis z mikrobloga

Moja mama znalazła portfel z całkiem pokaźną dla młodego człowieka ilością gotówki tuż obok mojego domu.
Przekazała mi do zajęcia się tym, lecz nie ma żadnych kart z danymi osobowymi więc nie idzie dojść kto to.
Na ten moment udostępniłem post w poszukiwaniu właściciela na lokalnej miastowej społeczności facebookowej, kilkadziesiąt osób post udostępniło, ale na razie bez efektu.

Był tam także paragon sprzed kilku dni z jednego z marketów elektronicznych na produkt w niższej kwocie, nie podaję szczegółów na wszelki wypadek ;)

Policja nic by z tym nie zrobiła znając życie, na razie sam chcę pomóc.

Pracowałem w elektromarkecie ale u konkurencji, myślę żeby może do nich podejść, pogadać o sytuacji aby sprawdzili monitoringu kto kupował o danej z paragonu godzinie i dniu dany produkt.
Problemem jest RODO bo mogą się przez to nie zgodzić na wgląd bez udziału policji, której znając życie się nie będzie chciało, no a jeśli nawet to ten market nie udostępni mi zapewne zdjęcia ekranu z widocznym kupującym aby go odnaleźć dalej na grupie facebookowej miasta

Miasto 9-12 tysięczne więc jest jakaś szansa

Ale co wy byście zrobili? Proszę bez komentarzy w stylu "#!$%@?ć kasę"

Uważam że właściciel mógł być osobą młodą, poniżej 18 roku bo nie ma tam żadnych dokumentów oraz z powodu typu sprzętu widniejącego na paragonie, choć zawsze szansa że ktoś ma dwa portfele, jeden na karty i dokumenty, a drugi na pieniądze.
Już kogoś takiego kiedyś poznałem.

Co Wy byście zrobili w tej sytuacji?

Nie mam pomysłu pod jakimi tagami to pisać
#pomoc
  • 22
@patcie_deszcz: tylko nie pytam o paragon, przy potencjalnym włascicielu bym zapytał o ilość gotówki, mniej wiecej le mogło by być, o wyglad wewnętrzny potrfela, o zawartość. A dzięki paragonowi moge zapytać z jakiego sklepu on jest, z jakiego dnia zakup, na jaką kwote, i jaki produkt :)

Chodzi o znalezienie własciciela a nie oddanie byle komu.
@gipson_90: "Znaleziono portfel, numer telefonu".
Jak nie chcesz podać swojego, to kup starter za piątkę, włóż na chwilę do telefonu i przekieruj połączenia na swój normalny numer. Ewentualnie załóż i podaj tylko e-mail. Jak komuś będzie zależało, to napisze.