Wpis z mikrobloga

Hejka mircy.
Bedie troche #zalesie na #spispowszechny a tak ogolnie to #gownowpis

Dzwonili jak na sranie od tygodnia. No ale ze ja bylem w pracy to nie odbieram-nie utrudniam przeprowadzenia-poprostu nie moge odebrac (moge ale jestem w pracy:P). Dzis zadzwonili po 18. No to odebralem.

Jaka zenada to sie w glowie nie miesci :P Ale zanim zaczne opisywac to musze uscislic ze do goscia co dzwonil nic nie mam-z jego strony bylo wsio ok. Troche mnie dziwi ze rozmowa nie byla nagrywana. Ale o tym ponizej.

1-pierwsza spawa: pytam czy bede cos potzebowal-odpowiedz jest "nie". I zaraz potem pytanie czy pesel sie zgadza. I koles dyktuje moj pesel. No ok ja swoj pesel znam ale jestem pewien ze sa tacy co nie znaja to raczej by im sie dowod przydal?
A koles dyktuje w formacie XXX-XXX-XXX-XX. Nosz kutfa znam moj pesel na pamiec i nawet obudzony w nocy bede znal ale nie w takim formacie. Cos jak z nr telefonow-jedni zapamietuja XXX-XXX-XXX a inni XXX-XX-XX-XX. I jak masz zapamietane to ciezko sie przerzucic. Wiec mowie "ja zeby sie upewnic to teraz panu podyktuje jak ja pamietam i pan zweryfikuje" Odpowiedz: "jasne, spoko-tylko ze to nie ma zaczenia bo jakby byl zly to by mnie program dalej nie puscil*"

2-pytanie kolesia "czy mieszkal tylko pan czy ktos jeszcze pod tym adresem.
A ze umknal mi rok co zapodal (tir przejezdzal i nie slyszalem) to pytam o jaki rok chodzi 2021 czy 2020. (pytal o date gdzie zmarla mi matka ktora mieszkala gdzie jestem zameldowany) Nie chcialem wprowadzac w blad wiec wolalem sie upewnic. Odowiedz kolesia "to ja sprawdze co mamy w systemie"

3-(P)ytanie, (O)dpowiedz
P-kraj urodzenia?
O-polska
P-obywatelstwo?
O-polskie
P-narodowosc?
O-slaska

I klocki-No ale ja tak nie moge zaznaczyc, moge zaznaczyc polska a potem w inne dodac slaska.

3a
P-jakim jezykem na codzien posluguje sie pan w domu
O-slaskim

I klocki v2 "ja tak nie moge wpisac musze wpisac polski a slaski dodam w "inne"

(kur
na codzien posluguje sie gwara slaska, w urzedach mowie po polsku. Zanim zhejtujecie hanysa to sie moze zastanowicie? Np Kaszubi? na codzien godocie (czy jak to tam po waszemu jest) po swojemu a i tak wpisza polski.

I teraz wisienka na torcie-a w zasadzie dwie

1-
P-pana zawod?
O-elektryk ewentualnie elektromonter
P-nie mam czegos takiego do wyboru w systemie. Moze elektryk kolejowy? Moze elektromechanik? W systemie nie ma czegos co by choc w przyblizeniu dawalo odowiedz-a za zla strasza karami

2-
P-czym sie zajmuje firma panskiego pracodawcy?
O-automotive.
I teraz bank rozwalony. Koles ewidentnie nie wie co jest grane bo jak wpisuje autom to mu wychodzi "automobil klub" (a "z reki" wpisac nie moze)
Nosz kutfa mac- branza automotive to taka niszowa branza?

Caly ten spis to pic na wode fotomontaz:

*to po uja sie pyta skoro jak bedzie zly to program nie pusci?

** no i sprawdzil. No i wszystko mieli. to po uja jeszcze wydawac kase na jakis spisy skoro panstwo i tak wszystko ma i wszystko wie o kadym jasiu?

No i na koniec: rozmowa nie byla nagrywana, nie posadzam o zla wole ale kazdy jest tylko czlowiekiem moze sie pomylic. Jak koles sie pomylil to ja za to odpowiem-bo nie ma dowodow ze ja powiedzialem "A" a koles zaznaczyl "B".

Wiec mirki zgodnie z przepisami nie mozna utrudniac (bo za to jest odpowiedzialnosc karna)-ja z ciekawosci potestowalem jak to wyglada i sie dziele wrazeniami. ALe to ze "nie mozna utrudniac" nie oznacza ze trzeba ulatwiac
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

trzeba było samemu się spisać przez internet


@MaszynaTrurla: no i kolejny niewolnik-spisz sie skoro pan kaze.
A-Ty masz nie utrudniac spisania a nie wyreczac tych ktorym za to placa.
B- Chcecie mnie spisac? zapraszam-ruszcie dupy i zarobcie na swoje
  • Odpowiedz
@gorzki99:

1. Rachmistrz źle zrobił. Nie wolno mu podać peselu. Ty masz podać pesel, ewentualnie podać datę urodzenia, a on sprawdzi, czy pesel właściwy.

2. Rachmistrz źle zrobił. On ma spisywać twoje odpowiedzi, a nie sugerować ci ich na podstawie danych, które widzi. Dodatkowo nadmienię, bo wspomniałeś, że meldunek nie ma nic wspólnego ze spisem. Spisuje się w miejscu ZAMIESZKANIA. Nikogo nie obchodź gdzie jest meldunek i czy w ogóle jakiś jest. Nikt tego nie sprawdza i nie kontroluje, bo celem spisu jest uzyskanie informacji o miejscu zamieszkania. Informacje dotyczące meldunku nikomu nie są do niczego
  • Odpowiedz
To nie jest pytanie o branżę, ale węziej o działalność pracodawcy. W przypadku twojej branży byłoby to np. "produkcja części samochodowych"


@major64: Masz racje. Uproscilem ze branza w ktorej ja pracuje to branza pracodawcy (bo w tym wypadku akurat tak jest)

Ale to w zadnym wypadku nie jest produkcja czesci samochodowych-a to akurat rachmistrz zasugerowal.
W skrocie-ja podlaczam maszyny i urzadzenia elektryczne (roboty przemyslowe itp) na nowopowstalych linich produkcyjnych czesci samochodowych. Bardziej prosto-ja uruchamiam linie ktore produkuja czesci samochodowe-to nie to samo co produkcja tych
  • Odpowiedz
@gorzki99: Jeśli chodzi o twój zawód, to zaznaczyłbym opcję "elektromechanik / elektromonter (np. maszyn)" - właśnie sprawdziłem, jest taka opcja w systemie.
A jeśli chodzi o działalność, to jeśli firma, w której pracujesz zatrudnia ludzi, którzy robią to co ty, to zaznaczyłbym jej działalność jako "instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia" - również sprawdziłem że istniej taka opcja w systemie.

Powtórzę jeszcze raz - spis i system do jego przeprowadzanie
  • Odpowiedz
instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia"


@major64: Tutaj pelna zgoda. Tym sie zajmuje moja firma.

"elektromechanik / elektromonter (np.
  • Odpowiedz
@gorzki99 będę się upierał, że to wina rachmistrza. Podstawowa zasada wpajana nam na szkoleniu: rachmistrz nie ma prawa nic mówić respondentowi. To że on ma informacje z innych instytucji na temat spisywanych osób i mieszkań jest objęte tajemnicą statystyczną. Nie wolno mu było ci powiedzieć, co on widzi w systemie. A jakbyś zadeklarował, że mieszkasz z misiem Uszatkiem, to miałby obowiązek tak zanotować. A jeśli chodzi o działalność firmy, to rzeczywiście
  • Odpowiedz
Działalność w tym rozumieniu jak w spisie to tak jak kody PKD. Tam też nie ma automotive.


@major64: O kurde to az z ciekawosci sie wypytam jaki moja firma (znaczy ta w ktorej pracuje a nie ze jestem wlascicielem :PP) ma PKD :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@major64: skoro jestes rachmistrzem to zapytam. Czy rachmistrz udajac sie na wybrany adres zna juz nazwiska wszystkich zameldowanych pod tym adresem czy tez są to dane tajne?
  • Odpowiedz
@retzev Odpowiem trochę naokoło: rachmistrz ma wykaz osób "związanych" z tym adresem. Źródło tych danych jest bardzo różne. Czasem to zameldowanie, ale także inne dane wzięte na mocy ustawy od mnóstwa instytucji (urzędów, gmin, a także choćby operatorów komórkowych). Rachmistrz nie wie dokładnie z której bazy pochodzą dane które widzi. T Dane mają mu jedynie pomoc, żeby nie zrobić literówki itp. Ma spisywać osoby na podstawie deklaracji respondentów. Nawet jeśli to,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@major64: dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zapytam jeszcze raz bo nie wiem co mam zrobic. Na moim adresie jest zameldowana osoba która już dawno tu nie mieszka. Zgodnie ze stanem faktycznym nie powinienem jej uwzgledniac w spisie i teraz pytanie. Czy jeśli nie dodam tej osoby to rachmistrz mimo to do mnie zapuka by jej szukac? Nie znam jej peselu i innych danych i nie chce sie wypowiadac za kogoś.
  • Odpowiedz
@retzev Rachmistrz nie powinien pytać o nikogo, o kim nie wspomniałeś przy spisywaniu faktycznych domowników. Jeśli jednak wbrew procedurze spyta cię o taką osobę, to zgodnie prawdą powiedz, że nie mieszka tu i tyle. Nie musisz wiedziec co się z nim dzieje i jakie ma dane. Jest jeden wyjątek: otóż będzie pytanie o specyficzną sytuację: "czy w mieszkaniu jest zameldowana osoba, które wprawdzie tu nie mieszka, ale przebywa za granicą?". Jeśli
  • Odpowiedz