Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, hej :) Ostro wkręciłem się w genealogię i zamówiłem pakiet z MyHeritage. Ogólnie, mam polskie nazwisko, natomiast panieńskie matki jest niemieckie (coś ze srebrem po niemiecku…). Zrobiłem sobie ten test, jednak nie znalazłam ani śladu niemieckiego ani innego niż polskie, bałkańskie i bałtyckie pochodzenia. Trochę to dziwne, chyba, że nazwisko raczej nie ma z tym nic wspólnego. Czy ktoś wie może czy może być to wynik tego, że pozostałe korzenie (np. niemieckie) mam po prostu zbyt odległe? Lepiej to testować na starszych członkach rodziny? Pozdro :)
#korzenie #genealogia #myheritage #biologia #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60cb78e0c75928000a729926
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
1. Nie bardzo rozumiem te testy z MyHeritage. Co to znaczy pochodzenie bałkańskie? Czy masz tam podane takie podstawowe dane jak haplogrupa itp.?
2. Skoro "wkręciłeś się" w genealogię to kilka pokoleń od strony matki jesteś w stanie odnaleźć?
3. Z jakich rejonów rodzina matki pochodziła?
4. Niemieckobrzmiące nazwisko i coś związanego z kruszcem nie musi oznaczać niemieckiej rodziny - a bardziej kieruje trop na inną nację. Wzrok odruchowo kieruje się na
@AnonimoweMirkoWyznania: Berlin został założony przez Słowian. Być może Twoi przodkowie byli zgermanizowanymi Słowianami? Albo tak się złożyło, że miałeś bardzo odległego przodka Niemca (na tyle odległego, że ciężko po nim mieć ślad w wynikach DNA) i długo w linii męskiej nazwisko przechodzilo z pokolenia ja pokolenie. Poza tym jakaś Twoja przodkimi mogła uskutecznić skok w bok i cyk, wyniki zaburzone.
OP: @posso Cześć! Dzięki za odpowiedź :) Rodzina pochodziła z okolic Podkarpacia. Nazwisko wzięło się od niemieckiego słowa oznaczającego srebro (ale bez końcówki "stein" czy coś takiego xd), więc może ta teoria z aszkenazyjskimi nazwiskami się zgadzać.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop