Wpis z mikrobloga

ING ma swoją stronę gdzie możesz sprawdzić status wniosku.
Ja składałem wniosek około 18 lutego i decyzja była koło 4 kwietnia.
  • Odpowiedz
@vykk kilka dni temu na całkiem fajnej webinarce zorganizowanej przez bankier.pl poświęconej kredytom hipotecznym pojawił się taki temat ile się czeka na decyzję banku.

Od 4 tygodni do nawet 3 miesięcy więc uzbrój się Mirku w cierpliwość bo jak będziesz miał pecha to decyzję dostaniesz pod koniec lipca
  • Odpowiedz
@vykk: moment, a to nie powinno być ustawowo 21 dni roboczych od złożenia kompletnego wniosku?

Maksymalny czas oczekiwania na decyzję kredytową w sprawie kredytu hipotecznego jest określony w Ustawie o kredycie hipotecznym z dn. 23 marca 2017 r. i wynosi 21 dni kalendarzowych (nie roboczych) od momentu złożenia wniosku przez klienta. Chodzi tutaj jednak o kompletny wniosek, a więc łącznie z operatem szacunkowym nieruchomości.
  • Odpowiedz
@vykk: akurat nie w ing ale ja skladajac wnioski dostalem z 4 tylko jeden w terminie. Reszta okolo 2 miesiecy więc poczekaj jeszcze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mentari: nie wiem jak w tym przypadku, ale jak ja starałem się o kredyt to doradca uprzedzał, że bank może prosić o jakieś dodatkowe, niepotrzebne dokumenty i tym sposobem naliczają czas od nowa
  • Odpowiedz
@vykk: moment, a to nie powinno być ustawowo 21 dni roboczych od złożenia kompletnego wniosku?


@mentari: Kompletny wniosek nie jest nigdzie zdefiniowany, w części banków nie są składane wnioski, a jedynie "wnioski wstępne".

czy ktoś się orientuje jaki jest czas oczekiwania na wstępną decyzję (kredyt hipoteczny) w ING? Wniosek złożony 30 kwietnia i nadal brak informacji.


@vykk: Jeśli wniosek nie wymagał uzupełnień to powinieneś otrzymać już decyzję wstępną. Podane
  • Odpowiedz
Kompletny wniosek nie jest nigdzie zdefiniowany,


@marcpol: no, ale jest lista wymaganych dokumentów - jeśli masz wszystkie to chyba oczywiste, że wniosek jest "kompletny"...
  • Odpowiedz
@marcpol: no, ale jest lista wymaganych dokumentów - jeśli masz wszystkie to chyba oczywiste, że wniosek jest "kompletny"...


@mentari: Nie. Analityk może w każdej chwili zażądać dodatkowych dokumentów. Bywa, że dokumenty są wymagane tylko po to, aby przedłużyć czas procesowania. Pojawia się też kwestia operatu szacunkowego. Wniosek bez operatu szacunkowego nie może być uznany za kompletny.

Termin 21 dni jest fikcją. Procesy hipoteczne w bankach są dzisiaj centralne. Oznacza to,
  • Odpowiedz
@marcpol: wiem jak to działa, korzystałem z kredytu hipotecznego w jednym z większych banków i miałem checklistę do kompletnego wniosku. Trwało to krócej niż 21 dni, mimo okresu wakacyjnego (ale przed pandemią). Swoje chyba też robi to, że współpracowałem bezpośrednio z bankowym specjalistą hipotecznym, a nie pośrednikiem czy doradcą.
  • Odpowiedz
@marcpol: wiem jak to działa, korzystałem z kredytu hipotecznego w jednym z większych banków i miałem checklistę do kompletnego wniosku. Trwało to krócej niż 21 dni, mimo okresu wakacyjnego (ale przed pandemią). Swoje chyba też robi to, że współpracowałem bezpośrednio z bankowym specjalistą hipotecznym, a nie pośrednikiem czy doradcą.


@mentari: Korzystałeś prawdopodobnie z PKO BP. W tym banku decyzję można w procesie uproszczonym uzyskać nawet w tydzień. Miejsce składania wniosków
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Ok dzięki wszystkim za informacje. Dostałem dzisiaj wstępną decyzje finansową. Wniosek złożony 30 kwietnia, także trochę się czeka. W Millenium nadal brak decyzji.
  • Odpowiedz