Wpis z mikrobloga

@Chehu: Z jednej strony się zgadzam. Widzimy, że trener przekazał piłkarzom konkretne informacje o przeciwniku. ALE komu dokładnie je przekazał? Czy piłkarze, którzy rzeczywiście wybiegli na boisko przyswoili te wskazówki? Mecz pokazał, że chyba nie. Może jednak polscy kopacze przytakują, a w rzeczywistości ch rozumieją z tego co Sousa gada po angielsku i czekają aż Lewy im podpowie co mają robić.
  • Odpowiedz
@wy-za-od-kop: ale co sugerujesz, ze Sousa ma tez w trzy miesiace sie polskiego nauczyc? Są dorośli, profesjonalni, jeżeli ktoś czegoś nie rozumie powinien poprosić o tłumacza. Przestańmy 30 latków traktować jak dzieci z podstawówki, które nie wiedzą kiedy moga podnieść rękę i zapytać. To są stare chłopy, mają rodziny, często dzieci, zarabiają setki tysięcy złotych, bez przesady.

Widzimy, że trener przekazał piłkarzom konkretne informacje o przeciwniku. ALE komu dokładnie je przekazał?

Ej, ale wiesz, że w piłce to nie ma tak, że dajesz plastra na jednego gościa, prawda? Wyraźnie jest mówione - kto będzie krył ten ma robić to i to. Mają ze sobą rozmawiać na boisku i się nawzajem instruować. Grałeś kiedyś w jakimś zorganizowanym klubie? Trener uczulił na atuty i najczętsze strategie, oni mają to dopasować do wydarzeń na boisku. Tymczasem mieli je głęboko w dupie

On był kryty przez Jóźwiaka, którego odepchnął rękami 2 metry w przód - moim zdaniem sędzia powinien
  • Odpowiedz
@Chehu: Wielu piłkarzy ma w nosie trenerów. To dla nich taki jakby nauczyciel z liceum który mówi ważne rzeczy, ale jak go nie będą słuchać to przecież nic się nie stanie.
A oni myśleli sobie pitu pitu piłeczka jakaś pójdzie do Lewego, cyk i gol. Skupimy sie na Hiszpanie a póki co to sobie tylko potruchtamy z tymi Słowakami
  • Odpowiedz
@rootek94: Dokładnie tak jak napisałeś. Facet im mówi jak się mają zachować przy stałym fragmencie gry a oni przytakują tylko. Siedmiu ich tam było i żaden go nie przykrył. Ja przypuszczam, że nie wszyscy znają angielski dobrze i nie rozumieją wszystkiego co do nich mówi. Ważne żeby kasa się zgadzała.
  • Odpowiedz
a potem jak chciał to obgadywać z Glikiem to Glik mu mówił "chłopie, daj spokój".


@Chehu: ale po co manipulujesz? przeciez pazdan mowil o gliku w samych superlatywach i pokazal to jako przyklad chlodnej glowy w trakcie spotkania. Pazdan tam chwalil glika, no ale ty jego slowa wykorzystujesz w celu hejtowania go...
  • Odpowiedz
ale po co manipulujesz? przeciez pazdan mowil o gliku w samych superlatywach i pokazal to jako przyklad chlodnej glowy w trakcie spotkania. Pazdan tam chwalil glika, no ale ty jego slowa wykorzystujesz w celu hejtowania go...


@kfiatek_na_parapecie: nie zesraj się z tym Glikiem, którego własna żona szantażowała, że albo wyjeżdzają zagranicę albo koniec kariery, bo musiała go pijanego wyciągać po powrocie z klubu. Daj spokój. Ciekawe, że akurat o tym
  • Odpowiedz
@Chehu: Chcę zwrócić uwagę na to, że coś nie zagrało, bo wiedza o sposobie gry Słowaków była ale została albo źle przekazana lub olewczo odebrana. Może rzeczywiście problem jest banalny, bo z komunikacją, a niektórzy kopacze wstydzą się przyznać, że nie czają bazy. Jak jest naprawdę nigdy się nie dowiemy.
  • Odpowiedz
@bary94pl: jest Portugalczykiem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja tam zrozumiałem z tego krótkiego fragmentu wszystko, a wymiataczem z angielskiego nie jestem.
A co do jego wymowy, to jest zwykła standardowa angielszczyzna jaka używaja każdy kto nie jest nativem.
Także twierdzenie że gada z jakimiś naleciałościami z portugalskiego to nieporozumienie.
Ja jestem bardzo ciekaw czy nasze kopacze zrozumieliby anglika albo Amerykanina z wiochy jakby zaczął jechać swoją gwarą(
  • Odpowiedz
@sakulbn: Zaczynam podejrzewać, że tak właśnie to wygląda. Jeden Lewy skupiony na odprawach, bo rozumie co do niego mówią, a reszta ma w nosie "belfra", bo co on im może nowego powiedziec (na dodatek po ang), przed monitorem grać w piłkę się nie nauczą.
  • Odpowiedz
@Chehu tylko ten fragment został upubliczniony, ale Sousa że sztabem rozłożyli Słowaków na czynniki pierwsze, a te głąby dalej swoje... Na pewno z Hiszpania i Szwecja jest podobna analiza, tylko studenci na wagarach¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@technojezus: Pomijając bramkarzy i lewego, i może klicha, który rozumie na czym polega gra w piłkę, to ta kadra się składa z bardzo przeciętnych piłkarzy grających (lub nawet grzejących tylko ławę) w przeciętnych lub słabych zespołach dobrych lig lub jak krychowiak grających w gównoligach. Więc już czas skończyć to #!$%@? o tym, że mamy dobrych piłkarzy. Nie mamy i ostatnie mecze dobitne to pokazują xD
  • Odpowiedz
@Chehu:
A ja wystąpię tutaj w roli adwokata diabła. Oczywiście nie bronię kadrowiczów za grę w tym meczu bo nie ma za co ale ten fragment, który tutaj wysyłacie i analizujecie po swojemu nie ma sensu. Generalnie uważacie, że z tego fragmentu wynika, że Sousa WSZYSTKO powiedział i przekazał zawodnikom, a Ci go nie posłuchali/nie zrozumieli.

Podsumujmy co we fragmencie mówi Sousa:
Mówi, że Skriniar jest kluczowym zawodnikiem i mają 3 podstawowe schematy rozegrania rzutów różnych:
1. Na
  • Odpowiedz