Wpis z mikrobloga

Kraj #!$%@?, że nikt nie może powiedzieć na głos kto #!$%@?ł kto dał ciała?


@pili: a dziennikarze też #!$%@?, bo delikatnie podpytują żeby nikogo nie urazić, zamiast powiedzieć twardo "skończcie #!$%@?ć i wytłumaczcie konkretnie co się stało, że się zesrało". Piłkarze się nauczyli, że wystarczy na konferencji wybełkotać parę formułek bez treści i wszyscy łykną. Zero odpowiedzialności, zero stresu. Po grzyba tacy dziennikarze, którzy nie potrafią wyciągnąć żadnych informacji?
  • Odpowiedz
@Kokorin: no i zagrali w środku koniec końców, znani są Słowacy z dośrodkowań, było to na pewno mówione na przygotowaniu, nasi byli tam w pięciu i nikt nie przykrył jak powinien. Oni sami muszą sie jakoś podzielić, to nie są małe dzieci.
Co miał Sousa zrobić? Zatrzymać mecz, podbiec, rozłożyć im #!$%@? krzesełka i wytłumaczyć:

NOOO PANOWIE (GENTLEMANS) UWAGA! CO TUTAJ WIDZIMY?! CO? CO MÓWISZ KAMIL? TAK TAK! SKRINIAR W
  • Odpowiedz
@WladcaSlimakow:
Mam wrażenie, że kompletnie nie przeczytałeś/zrozumiałeś tego co napisałem.

Nie znamy dokładnych wskazówek sztabu dot. krycia podczas rzutów rożnych ale wygląda to na jakieś krycie mieszane czyli: czwórka (lub więcej) kryje strefowo, a część indywidualnie. Jeśli tak było to pomimo tego, że Glik, Bednarek i niektórzy inni stali na linii strzału to nie popełnili w tej sytuacji błędu, a nawet wywiązali się z zadania krycia strefy. Błąd popełniła osoba,
  • Odpowiedz
@Kokorin: Słusznie, ale naprawdę sądzisz że Sousa wyznaczył do krycia Skriniego (kawał gościa) szczurka Jóźwiaka?
Ja sądzę że oni spękali i poszli w 6 w pole karne biegając jak kurczaki od słupka do strzelającego, bo żaden sobie nie przypomniał co Sousa tłumaczył, a było powiedzianie że to kawał gościa, że dośrodkowania na niego lecą.

Kiedyś trener im tłumaczył że mają doskakiwać, małe odległości utrzymywać przy kryciu, jest na filmiku innym
  • Odpowiedz
@WladcaSlimakow:
Wiesz co no też trudno mi w to uwierzyć. Ale odpaliłem aż z ciekawości skrót no i kurcze.. no na to wygląda. Wrzucam screena do oceny i ewidentnie na nim widać, że w zasadzie jedyną osobą kryjącą indywidualnie jest Jóźwiak. I w zasadzie daje się odepchnąć Skriniarowi no i pada bramka. Reszta drużyny ustawiona w strefie. Zresztą polecam obejrzeć sobie skrót meczu z tvp sport na youtubie (https: //www.youtube.com/watch?v=xqLjkGV3hIc)
Kokorin - @WladcaSlimakow: 
Wiesz co no też trudno mi w to uwierzyć. Ale odpaliłem a...

źródło: comment_1623886757AYHt4dlpJuEaR8GyPGoyeu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kokorin: Rzeczywiście, dlaczego Jóźwiak? Pewnie nigdy się nie dowiemy.
W każdym razie błędu może i nie było, ale krycie miało być agresywne, a kiedy przymierzał się Skriniar do strzału nikt się jakoś nie kwapił, żeby do niego doskoczyć, to jak najbardziej był błąd. A bramka to niezły fart, bo sam jej zdobywca się zdziwił że minął naszą "wspaniale" ustawioną, kryjącą strefowo obronę
  • Odpowiedz
@WladcaSlimakow:
Jak się nad tym zastanawiam to pewnie dlatego, że najlepiej grający głową poszli do krycia strefy żeby pojedynki w górze wygrywać. Mimo wszystko ta decyzja akurat w tym przypadku kosztowała nas bramkę. Ja tam jeszcze nie będę się znęcał nad Sousą bo uważam, że to za wcześnie by ocenić jego pracę, ale w tych komentarzach chciałem tylko zwrócić uwagę, że akurat filmik autora wpisu, jak dla mnie w żaden
  • Odpowiedz
@WladcaSlimakow:
W ogóle polecam Ci obejrzeć tę bramkę na przyspieszeniu 0,25x. Dopiero wtedy zauważyłem jak duże szczęście miał Skriniar, że to wpadło. Tam widać reakcję obrońców, że idą do piłki i fakt, że nikt tego nie zablokował i od nikogo się nie odbiło to na prawdę na granicy przypadku już.
Nie wiem, może faktycznie ta reakcja mogła być lepsza ale ...echh zresztą szkoda gadać.

Prawda jest taka, że #!$%@?ąc od
  • Odpowiedz
@WladcaSlimakow:
Analizując tego Twojego screena to nie do końca się zgodzę. Zauważ, że tam 6 z 8 zawodników zaznaczonych przez Ciebie (a widocznych w kadrze) było zaangażowanych w krycie strefowe. Zauważ, że piłka pierwotnie leciała na krótki słupek (i tam była skupiona uwaga wszystkich) i została przedłużona główką do Skriniara. Od momentu przedłużenia głową do kontaktu piłki ze Skriniarem (moment widoczny na kadrze) obstawiam, ze nie minęła nawet sekunda. Tam
  • Odpowiedz
wyjdziemy w takim stanie również na Hiszpanie dostaniemy 4bramki


@pili: nie wiem czy oglądałeś mecz Hiszpanów, ale brzmisz bardzo optymistycznie xD
  • Odpowiedz
@s3mpaaj: filmu nie oglądałem, bo noc, ale kadra spędza z nim trochę czasu, powinni się przyzwyczaić do wymowy, albo prosić o tlumacza
  • Odpowiedz