Wpis z mikrobloga

Chciałbym zdobyć uprawnienia certyfikowanego instalatora systemów #fotowoltaika Jak się do tego zabrać? Potrzebuję mieć wcześniej uprawnienia SEP G1 E i D? Ktoś w #bialystok mógłby polecić jakiś ośrodek? Ogólnie z #oze mam dużo wspólnego (2 kierunki studiów i specjalizacje), pracowałem również w branży, lecz chciałbym zwiększyć swoją wartość na rynku #praca i celuje w stricte projektanta PV
#pracbaza
  • 9
@gorzki99: Chcę być projektantem :P Nie wiem, pytam się bo dopiero interesuje się tematem i nigdzie nie mogę znaleźć jasno określonych reguł.
@CichyBob: 1. Kierunek - Technika Rolnicza i Leśna, spec: Odnawialne Źródła Energii, inż
2 kierunek - Mechanika i budowa maszyn, spec: technika cieplna, chłodnictwo i klimatyzacja, mgr

Myślisz, że mogę startować do UDT o wydanie certyfikatu/ów?
@Kml93: Spokojnie, jak unia narzuci kolejne wymagania dotyczące procentowego udziału oze w produkcji energii to zapotrzebowanie na projektantów wzrośnie :P Poza tym PV nie ogarnicza się tylko do mikronstalacji, a nawet jeżeli to uwierz, że i tak znajda się osoby, którym 1000zł rocznie nie zrobi róznicy.
@maruu: Generalnie żeby się podpisywać to chyba tak. W praktyce zależy mi, by zwiększyć jakoś swoją wartość na rynku pracy, a jeżeli mogę zainwestowac i od razu machnąć 5 certyfikatów UDT to mam nadzieję, że mi się to odpłaci. Już nawet nie mówię o PV, ale o całej branży oze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4MagnuM4: idź na budownictwo albo energetykę/elektrotechnike na inżyniera i magistra, potem parę lat na budowie, potem w studiu projektowym i zrób uprawnienia projektowe. Droga jest bardzo krótka