Wpis z mikrobloga

Negocjował ktoś z UPC światłowód na firmę? 1000/60 jest za 95 zł, za to na 1000/1000 dostałem ofertę za jedyne 1800 zł, liczyłem na coś trzycyfrowego chociaż (,)
Udało się komuś ugrać chociaż te 100 uploadu?
#upc #swiatlowody #isp
  • 13
@muttley: nie ma innego providera u Ciebie? ja firmy nie mam, stad max 1gb/40mb i szczerze mowiac myśle o zmianie (po tym jak mi sie umowa skonczy) na jakieś finemedia/netie/moico właśnie przez ten kiepski upload ( ͡° ʖ̯ ͡°)
netia ma 1gb/300mb
@Init0: Właśnie nic, Orange mi sugerowało wysłać maila do BOKu dla firm z podaniem o przyłączenie, ale wątpię że da to jakieś wymierne rezultaty. Niedaleko jest jakiś lokalny provider, ale powiedzieli że w tym roku nic z tego nie będzie.

No i oczywiście jest jeszcze kilka innych na starej miedzi (80Mb u Orange, 20Mb Netia), ale od tego to już radiówka lepsza.
@krzywy_kanister: 1000/1000 po ich własnej sieci (UPC) - mają światłowód w tym budynku oraz studzienkę niedaleko, z której by ciągneli ten biznesowy. Chcą za to 1000 za montaż (no problem, dałbym nawet więcej) i 1800 za miesiąc, co jest już ostrą przesadą (no cóż, są jedyni to mogą dyktować warunki). A zwykłe łącze ma 60 mbps uploadu i to jest cały problem z tą sytuacją - dość często muszę przesyłać spore
@muttley: Czyli nie ciagna ci koncentryka? Lacze biznesowe dla firm po koncentryku a dedykowany swiatlowod to dwie rozne uslugi, moze swiadomi, ze nie ma konkurencji albo zamowiles jakis dziwny wariant uslugi, moze sprzedawca ci wlaczyl czy wcisnal jakis wariant ekstra, z transmisja czy innymi bajerami.
@krzywy_kanister: to nie jest koncentryk, tylko światłowód (jest już oferta dla zwykłych klientów, nic nie muszą dociągać), a zapytałem się ich czy nie mają czegoś biznesowego z lepszym uploadem, no to mi zaproponowali symetryczny za te 1800 zł
@muttley: Moze ci zaproponowali nie cos lepszego tylko najlepszego, jesli umowe podpisales to troche po ptokach. W ofercie biznesowej po koncentryku UPC fizycznie nie da nikomu wiecej niz 60 uploadu, musialbys miec oferte na sieci obcego operatora czyli Inea, Nexera lub Tauron.
@krzywy_kanister popatrze i popytam ale pewnie ciężko z tym będzie. Umowy nie podpisałem - na razie jestem na etapie szukania (no i nie mam zamiaru wywalać 1800zł na internet). Dzięki za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
@brokenik: Kto kroi, gdzie? Nie widzialem w Polsce zeby ktos sie pochwalilem uploadem powyzej 60mbs, co dopiero 200mbs, na zachodzie chyba tez. Hmm ile ma Vectra w ofercie 2gbs, niby to 120mbs, pewnie jakis maly zasieg, moze to tez Docsis 3.1, 4.0 nikt chyba nie ma produkcyjnie albo standard nie zostal sfinalizowany.