Wpis z mikrobloga

Właśnie przechodzę epizod czegoś co nazywa się "hell's itch / devils itch / suicide itch". Podobno nie jest to coś czego każdy może doświadczyć ale sądząc po wpisach w internecie nie jestem sam.
Przechodzę to już drugi raz w swoim życiu i bez wątpienia mogę powiedzieć, że jest to najgorsze czego kiedykolwiek doświadczyłem.
Zaczęło się ok dwie doby po tym, gdy wpadłem na świetny pomysł opalania się bez filtra w słonecznej Turcji, urlop się kończył i chciałem w ostatni dzień złapać jeszcze trochę opalenizny. Wystarczyły dwie godziny i zjarałem sobie plecy.
Około trzy godziny temu obudziłem się z potwornym swędzeniem, uczucie porównałbym do setek mrówek chodzących mi po plecach i co raz kąsających mnie z góry do dołu. Jeszcze godzinę temu starałem się nie zwariować chodząc w kółko po pokoju, wstając, siadając byle się nie drapać. Prysznic był najgorszym pomysłem na jaki mogłem wpaść, o ile w trakcie było lepiej o tyle po chwili objawy nasiliły się dziesięciokrotnie, myślałem że zwariuje becząc jak dziecko z bezsilności. Szukałem sposobów by sobie pomóc ale nie ma niczego w 100% skutecznego na hell's itch. Objawy złagodził dopiero Ibuprofen i przykrycie się kocem w T-shircie. Wciąż swędzi ale już nie skacze jak małpa po pokoju, chociaż na sen nie ma najmniejszych szans. Jeśli kiedyś tego doświadczycie, nie smarujcie się aloe Vera, nie drapcie, nie bierzcie prysznica, olejki i kremy też na nic się nie zdały nawet te z d-panthenolem. Pozostało mi wziąć kolejna dawkę ibuprofenu i czekać pod tym kocem pisząc ten wpis. Trzymajcie się i uważajcie na słońce ()
Nie taguje bo jeszcze nocna.
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silvan01: to jakbyś myślał kiedyś o dziarce to po zrobieniu może być tak samo. Dodatkowo kategoryczny zakaz drapania, żeby nie zniszczyć dziary.
  • Odpowiedz
@Silvan01: poparzenie słoneczne kilkakrotnie zwiększa szansę na powstanie złośliwego nowotworu skóry (czerniaka). Jeżeli to nie pierwsze twoje oparzenie i masz na skórze jakieś znamiona, to radzę za jakiś czas odwiedzić dermatologa/onkologa i zrobić wideodermatoskopię. Polega to na wykonaniu wysokiej rozdzielczości zdjęć twojego ciała, automatycznym skatalogowaniu i analizie przez AI. Kiedy przychodzisz do gabinetu po jakimś czasie na kontrolę to AI automatycznie rozpoznaje, które znamiona się powiększyły. Oczywiście wszystkie są też
  • Odpowiedz
  • 0
@Prusti Piekielne swędzenie to głębokie, bolesne, prawie pulsujące swędzenie, które zdarza się od jednego do trzech dni po oparzeniu słonecznym, często w górnej części pleców i ramionach” – mówi dermatolog Melissa Piliang, MD. Osoby cierpiące w Internecie opisały swoje doświadczenia jako uczucie „jak mrówki ogniste gryzą cię pod skórą”, „chcą zedrzeć skórę” lub „niekontrolowane swędzenie, które po zadrapaniu powoduje przeszywający ból”. Objawy wydają się pojawiać falami i zazwyczaj ustępują w ciągu
  • Odpowiedz