Wpis z mikrobloga

Krótka historia o braku godności.

Po udanym poranku spędzonym na moim ulubionym koniku udałam się do wiejskiego sklepiku w celu zakupienia czegoś mocniejszego na wieczór. Po wyjściu ze sklepu zatrzymała mnie wiejska karyna o kwadratowych gabarytach wagi trzycyfrowej, ze śmierdzącym papierochem w gębie, trzymająca małego (zadziwiająco nie otyłego) Brajanka za rękę.

- Hej, pożycz mi 10 złotych bo zapomniałam portfela a mały chce loda. - żadne przepraszam, żadne "pani" tylko na "ty" i nawet nie znam tej baby

W takich sytuacjach zamiast wymyślać powody że np. nie mam przy sobie gotówki i płaciłam w sklepie kartą odpowiadam zwyczajnie "nie," bo brzydzę się kłamstwem i nie mam zamiaru tłumaczyć się naciągaczom. Tak było i tym razem. Najwyraźniej moje "nie" bardzo obraziło panią zapominalską, bo obrzuciła mnie taką oto wiązanką.

- A cj ci w te czarne kudły, ty blada k*o!

Wspaniały przykład dla bombelka.

#patologiazewsi #patologia #coolstory #wies #karyna #bekazpodludzi
  • 39
  • Odpowiedz
@ciastko_z_czekolada: Widziałem z mola jak chłopakowi kąpiącemu się po dysce nad ranem z plaży szmulki zawinęły plecak i to zaraz po wejściu do wody. Tak mi się go szkoda zrobiło, że postanowiłem pomóc mu go szukać, a miał tam m.in. dowód mołdawski. Pomyślałem, że trzeba popatrzeć po okolicznych śmietnikach, ale tam go nie było jednak i dopijając sobie 2 piwko i pytając się ludzi w pobliżu w końcu ktoś mu
  • Odpowiedz
Ściemniasz, tak sie nie zachowują ludzie w realu.


@enden89: Chłopie... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyobraź sobie takie tło: przez całe dotychczasowe dorosłe życie nie przepracowałeś nawet piętnastu minut. Funkcjonujesz dzięki zasiłkom, dodatkom, zapomogom i dotacjom, a z każdym nowym bombelkiem wzrasta liczba takich świadczeń. Postawa roszczeniowa jest w Tobie w tym momencie tak silna, że w zasadzie zaczynasz powoli wychodzić z założenia, że gdzie nogi nie
  • Odpowiedz