Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#testowanieoprogramowania #frontend #backend #programowanie #it #pracawit
Czemu zawsze mam wrażenie, że każdy w IT ma podejście, że:
Praca testera jest gorsza. Od testera mniej gorszy jest frontend, ale jak pojawia się temat frontendu to też daje się odczuć, że praca we frontendzie jest jakaś gorsza.

Mam wrażenie jakby tutaj na wykopie jedyną najprawdziwszym i najpoprawniejszym zawodem był programista backend, devops i admini, a każdy inny to parobki do wsparcia. Chociaż nie zawsze backend, bo w Polsce to mamy zaścianek i nie mamy poważnych informatyków i zawsze się tutaj znajdzie ktoś, kto mówi, że jest świetnym programistą, a inni to udają programistów.

Czy to wynika z pensji dobrych backendowców? Czy na wykopie pod nickiem ludzie pozwalają sobie na więcej, bo są anonimowi?
Faktycznie najważniejsza rola w zespole, czy raczej jednak osoby tak piszące mają dosyć narcystyczne podejście i są przekonani o własnej niepowtarzalności?

Piszę to jako testerka. Po X czasu oglądania tutejszych tagów naprawdę zastanawiam się czy przebranżowić się na nieco inny zawód, chociaż jak pomyślę o juniorskich stawkach.. Po prostu nie chce być nie w pełni szanowanym współpracownikiem. Nawet mimo tego, że mam studia informatyczne i lubię sobie poczytać i coś poprogramować po godzinach własne projekty (poza testami w pracy) i uwielbiam swoją pracę, zakres obowiązków, stawka też jest git to czuję się momentami jak gorszy "inyformatyk" specjalnej troski.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c3982e6d4c9c000b10b79d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 40
  • Odpowiedz
@Mijun: O stary xD

Brzmisz dokładnie jak backendowiec, który w aplikacji z jakąś większa logiką byłby bardzo słabym testerem. I jak backendowiec, który nie pracował jeszcze w aplikacji z większą logiką zaszytą pod spodem.


@venomik: Na jakiej podstawie wnioskujesz ze bylbym slabym testerem, jesli wykazuje pewnosc, ze poradzilbym sobie? Jaka to jest ta wieksza logika i iluletniego doswiadczenia jako programista potrzeba, zeby sobie z nia poradzic?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: nie przejmuj się tym co gadają. Choć ja uważam, że dziewczyny i tak mają gorzej bo przecież "są tylko maskotkami swoich zespołów i nic nie robią..." Nie musisz być testerką żeby coś takiego słyszeć ;)
Jeśli robisz to co lubisz i jesteś zadowolona z warunków pracy itd to olej.
  • Odpowiedz
każdy inny to parobki do wsparcia


@AnonimoweMirkoWyznania: Bo funkcja testera, pomijając jej nie zależne -aspekty które się przy okazji rozwineły- polega na odciązeniu programistów, w najbardziej dosłownym znaczeniu. Każdy jako tako szanujący się gościu przeklika i przetestuje co zrobił, ale sprawdzanie jak małpka każdego przypadku zabiło by wydajność. Tak powstała praca testerów, i im bardziej przypomina ona małpkę klikającą guziki, tym większy ma potencjał by od delegować ją do Indii.

**
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
BezwzględnaKaczka: @Daurita: a ty nie zachowuj się jak seksistka, bo kiedyś możesz trafić na kogoś komu nie spodoba się twój tok rozumowania i na samym upomnieniu nie skończy się. Musisz mieć bardzo zaściankowe myślenie skoro tak uważasz.


Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

@AnonimoweMirkoWyznania:
Ale, że jaki rok rozumowania? Że jeśli opka robi to co lubi to lepiej niech się nie przejmuje, bo to nie ma sensu? Chciałam tylko pokazać, że nie tylko jako
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mijun: mi chodzi tylko o to że w internecie, np. na wykopie, FB, gdzieś, jak i w pracy można trafić na dzbanów którzy się przywalą, że a to tester zły, a to scrum master zły, albo właśnie źle bo programuje rozowypasek. I z mojego punktu widzenia chciałam przekazać, że jeśli opka to na prawdę lubi to niech nie rezygnuje bo trafia na dzbanów, i serio nie ważne co robi. Można sobie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z tej strony #programista15k z 11 letnim doświadczeniem. Testerów szanuje bardzo i żyje z nimi dobrze, bo to ratowacze dupy i na ogół normalni ludzie w przeciwienstwie do nerdów czy cwaniaków dookoła. Jeśli ktoś Tobą gardzi to nie dorósł do swojego stanowiska. Nie łam się takim gównem tylko rozwijaj w automatyzacji. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czemu zawsze mam wrażenie, że każdy w IT ma podejście, że:

Praca testera jest gorsza. Od testera mniej gorszy jest frontend, ale jak pojawia się temat frontendu to też daje się odczuć, że praca we frontendzie jest jakaś gorsza.


pamietaj, ze ludzie w teamie to nie tylko BE, FE i test
ludzie z dzialu Analytics sa gorsi czy lepsi?
Designerzy sa gorsi czy lepsi?
DB admini sa gorsi czy lepsi?
  • Odpowiedz
Odpowiedź - to zależy. Jeśli jesteś klikaczem, to jasne, że twoje umiejętności prawdopodobnie nie są równe umiejętnością dev. Jeśli jest inaczej, tzn. ogarniasz programowanie, to jest to tylko twoje podejście. A co do tego, że dev ma się nie tykać testów i mówić, jak testować, to nie wiem nawet, jak to skomentować. Nie zliczę, ile razy usłyszałem, że sam dev za bardzo nie wie, jak coś ma działać i on sam nie
  • Odpowiedz
Choć ja uważam, że dziewczyny i tak mają gorzej bo przecież "są tylko maskotkami swoich zespołów i nic nie robią..."


@Daurita: mam taką koleżankę programistkę, która mówi, że kobiety w zespołach IT są potrzebne. Pytam się dlaczego, bo ja uważam, że w zespołach IT potrzebni są dobrzy programiści bez wględu na płeć, orientację czy religię.
A ona na to, że ona wie, że jej koledzy w zespole są od niej lepsi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@trevoz: ja też uważam że są potrzebni kompetentni ludzie, zawsze, nie ważne o jakim zawodzie mówimy. Dlatego dziwię się, że niektóre dziewczyny same "się podkładają" i umniejszają swoim umiejętnościom i chcą byc traktowane jak maskotki, ale to chyba dzbanowatość z drugiej strony w tym temacie ;) Ale czasem przykro jak przychodzi kolega z teamu i mówi "a tobie to nie tłumacze bo ty jesteś baba to i tak mnie nie zastąpisz"
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z tej strony front-end. Jeżeli lubisz to, co robisz i daje to tobie odpowiednie pieniądze oraz satysfakcję, to olej temat. ¯\_(ツ)_/¯ Po co się przejmować, a inni za ciebie życia nie przeżyją.

Mam taką teorię, że ci najbardziej "wyśmiewający" siedzą od 15 lat w jednym zakładzie pracy bez podwyżki i wylewają swoją frustrację przez internet.

P.S. Oddałabym wiele za dobrego QA w product teamie, ale niestety chyba jeszcze u nas
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Swoją drogą mieliśmy ostatnio w zespole fajną dyskusję, że jesteśmy zespołem i nie ma zwalania odpowiedzialności na konkretną osobę, ponieważ każdy z nas pełni ważną rolę niezależnie od tego, czy jesteśmy managerem, designerem, tech. Działamy razem i wspólnie tworzymy product team, więc niezależnie od swojej roli powinnaś być ważnym i docenianym członkiem zespołu.
  • Odpowiedz