Wpis z mikrobloga

Witajcie. Spotkala mnie nie miła sytuacja, otóż przez swoją głupotę, a mianowicie dzień wcześniej troszkę wypiło mi się %. Dzisiaj miałem mieć pracę na drugą zmiane od 13.45. Czulem sie dobrze, nie spodziewałem się że alkomat w pracy w ogóle cos wykryje. A tutaj sytuacja taka że dwa razy wykryło u mnie w wydychanym 0.5.
Musiałem wrócić do domu.

Wiec teraz moje pytanie brzmi czego mogę sie w tej sytuacji spodziewać czy zwolnią mnie dyscyplinarnie za to czy dadzą jakąś karę. Dodam że mam sie stawić w Poniedziałek na rozmowę i boję sie że stracę moją ulubioną pracę. Poradźcie mi coś co robić lub co mówić na taki m spotkaniu
#alkohol #umowaoprace #praca #alkomat
  • 3
  • Odpowiedz
@kris-krystian:

Ciężkim naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych jest niewątpliwie stawienie się w pracy pod wpływem alkoholu lub jego spożywanie w czasie pracy. Świadczenie przez pracownika pracy w stanie nietrzeźwości z reguły jest bezprawne i zawinione, a więc powinno być kwalifikowane jako ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych (wyrok Sądu Najwyższego z 9 lipca 2015 r., sygn. akt I PK 247/14).

Stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości pracownika dotkniętego przewlekłą psychozą alkoholową nie stanowi
  • Odpowiedz
Wiem że dopuszczalne jest maxymalnie do 0.2 mg w wydychanym.
Ale mi alkomat w pracy pokazał 0. 5 mg. A jeszcze wcześniej zanim pojechałem do pracy sprawdziłem sie swoim alkomatem i wychodziło mi 0.0mg także jestem troche w szoku.
  • Odpowiedz