Wpis z mikrobloga

Zachęcam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Manica Manica dziewczyna ratownika.
Chcilabym Wam pokazac jak wygladaja swieze jajka Manica rubida w poscie i kilka fotek rowniez macro w komentarzach.
Sa ta zdjeciach dwoch setow krolowych. Mowie setow poniewaz brakuje mi odpowiednich slow dla okreslenia koalicji 5ciu krolowych ktore jeszcze nie zalozyly koloni, a jak zaloza to nie wiadomo ile z nich sie ostanie. Takze jeszcze nie sa to kolonie ale mocno na nie licze. Oczywiscie najprawdopodobniej w kazdej probowce zostanie tylko jedna ale stojac w miejscu o nie probujac nie dostanę tego czego chce - poliginicznej koloni Manica.

Jesli nie usmierce ich wszystkich, mam w sumie 35Q ktore moga zalozyc kolonie i bedziecie chcieli to zrobimy rozdajo.

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
PWRXerXes - Zachęcam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Manica Manica dziewczyna rat...

źródło: comment_1623412021egMH2STKO1s3rsdvCO3DNy.jpg

Pobierz
  • 6
@SIX_PATHS_OF_PAIN: w naturze właśnie tak robią. Tu gdzie mieszkam sa bardzo nieliczne i stanowią raczej dodatek do fauny, ot ciekawostka i tyle.
Natomiast na południu tworzą duże kolonie i sa jednym z dominujących gatunków w terenie.
Problem w tym (o czym pisałem) ze jedyna kolonia poliginiczna która była dostępna w handlu jest juz martwa (zostala zaglodzona). Miala 4q i 300w. Byla odlowiona z natury. Niestety nikomu do tej pory nie udalo