Wpis z mikrobloga

Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas jeszcze wyższą inflację.

Ale inflacja to nie jest nawet największy problem. Największym problemem są oczekiwania inflacyjne, które bardzo trudno zmienić. To one głównie nakręcają spiralę wzrostu cen.

Dopiero stanowcze działania mogą je zmienić. Co to znaczy?

Stanowczym działaniem byłoby podniesienie stóp do 6-10%. To z automatu generuje bezrobocie na poziomie 10-20% i recesję na kilka ładnych lat.

Taka będzie zapłata za nieodpowiedzialne rządy PiSu i ich elity w RPP. A ci co teraz biorą kredyty pod korek i kupują mieszkania to przyszli uczestnicy "Sprawy dla Nosacza".

Mam nadzieję, że się mylę. Tymczasem każdego plusującego zawołam za rok i wtedy sprawdzimy ile się spełniło.

#ekonomia #bekazpisu #inflacja #finanse #nieruchomosci
Pobierz
źródło: comment_1623375226EREX2V7az0ViBEMhtUFdt3.jpg
  • 281
lekka inflacja i lekkie rozjechanie stóp procentowych względem inflacji jest wskazane bo napędza gospodarkę


@Nekyoo: a wysoka inflacja jest jeszcze bardziej wskazana, bo rozpędza gospodarkę jeszcze bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tell_me_more: czasami jak oglądam z dzieciakami bajki to dochodzę do wniosku, że szwarccharaktery w nich są mniej jednowymiarowe i przerysowane niż obraz, który mają w głowie wyznawcy ****. Konkretnie, którego z członków RPP uważasz za niekompetentnego? Zechciej się podzielić i wytłumacz dlaczego.
Stanowczym działaniem byłoby podniesienie stóp do 6-10%. To z automatu generuje bezrobocie na poziomie 10-20% i recesję na kilka ładnych lat.

Taka będzie zapłata za nieodpowiedzialne rządy PiSu i ich elity w RPP.


@elon_w_zbozu:

czyli nie wszyscy, tylko zaplaci za to 20-40% spoleczenstwa :)

A ci co teraz biorą kredyty pod korek i kupują mieszkania to przyszli uczestnicy "Sprawy dla Nosacza".


Uwaga, zaskocze cie: osoby ktore teraz kupuja pod korek, nie
z niemała zazdrością czytam takie wypowiedzi. Zero wątpliwości, czysta pewność o nieomylności i przejrzeniu na wskroś ekonomii. Piękna sprawa tak żyć. Jeszcze to cudowne założenie, ze rząd postąpi zgodnie z ta nasza wizja świata to już w ogóle.


@Gluptaki: nie, zupełnie lepsza jest postawa wykopka który mając zerowe informacje jest pewny że podniesienie stop spowoduje obniżenie inflacji
@bh933901: Nie, ja wierzę w to, że skoro największe gospodarki tak robią, to znaczy że mają jakiś "plan" :p

Nie mam pojęcia jaki, ale liczę na to że dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(ʘʘ)
Tylko nadzieja nam pozostała (ʘʘ)
@Cypselus: ja bym wolał jednak zastanowić się nad skutkami tego planu, a nie pozostawiać sprawy kwestii nadziei. W każdym razie, to że wszyscy tak robią nie jest ŻADNYM argumentem, że jest to słuszne
Niekoniecznie. Male kredyty, brane przez pary których rata wynosi obecnie np 2k nie wzroście o tyle żeby była zagrożeniem. Nawet gdyby wzroslo o 1500zl o wciąż jest to700zl na osobę, a te pieniądze i tak by trzeba było placoc na wynajem, którego cena też wzrośnie, bo te mieszkania też są na kredyt.

W sumie kredyt, który bedziemy w stanie splacic nawet po wzroście stop jest obecnie najlepszym wyborem
Aha i pamiętajcie że ci, którzy ledwo wzieli niewielki kredyt to często elektorat pis, a oni wolą zabić godpodarke niż zraxuc natwardszych biorców swiadczen socjalnych