Wpis z mikrobloga

@weezyxboss: Śniadanie w Alternatywnie, spacer po Błoniach i Parku Kasprowicza, obiad na deptaku lub bulwarze. Przed zachodem warto podejść na diabelski młyn bo z góry ładnie zachód widać. W ciągu dnia jakieś piwko na miejskiej plaży.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@weezyxboss: a co Was interesuje? Przyroda, architektura? Trochę wszystkiego?
Przyroda: Jasne Błonia z największym skupiskiem platanów klonolistnych, dalszy spacer do Różanki i na Syrenie Stawy, Cmentarz Centralny, Jezioro Szmaragdowe i w ogóle Puszcza Bukowa
Architektura: filharmonia i Centrum Dialogu Przełomy, Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Kamienica Loitzow, kamienice w centrum miasta (cudne fasady!), pałac pod globusem na placu Orła Białego. Z sakralnych budowli to katedra jako przykład gotyku, cudnie w środku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@weezyxboss: Wyszak jak już wcześniej pisałam, ostatnio byłam po raz pierwszy spróbować gruzińskiego jedzenia w Chinkalni i mi smakowało (dobre ceny też mieli!). Polecam też bułkę ze śledziem z Zakotwiczonego (food truck na Rayskiego) no i oczywiście będąc w Szczecinie musicie spróbować pasztecików szczecińskich z Wojska Polskiego. Z knajp ciężko teraz coś polecać, bo pandemia trochę wywróciła rynek gastronomiczny i coś co przed pandemią było ekstra (np Nowy Browar, za ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@weezyxboss: jeszcze kluczowe pytanie: czym przyjeżdżacie i gdzie się zatrzymujecie. Pytam, żeby Wam podpowiedzieć ewentualny dojazd, bo miasto mamy srodze rozkopane przez remonty i można się pogubić, zwłaszcza z komunikacją miejską
@weezyxboss: wieczorem idźcie też na wyspę grodzką, fajny klimat. Możecie siąść sobie na leżaczku i wypić drinka ;) jeżeli chodzi o jedzenie to szukajcie czegoś na rynku siennym, jestem tam spory wybór różnych smaków. Kawa koniecznie w cafe22 z widokiem na całe miasto.
@Dorciqch wyjazd generalnie super miasto piękne choć czułem że czegoś mi brakuje nie miałem okazji wszystkich wypisanych miejsc odwiedzić trochę z braku czasu trochę przez pogodę :p ale dużo udało się z listy zobaczyć praktycznie zeszliśmy wszystko sapcerkiem także nogi dają o sobie znać ( ͡º ͜ʖ͡º)