Wpis z mikrobloga

@Virsky: człowieku ja bym się bał robić coś po swojemu z tak dużą zmianą skórną! xd Miałem róg skórny (chyba coś podobnego do tego) na głowie i pierwsze co pomyślałem i co zrobiłem, to udałem się do dermatologa. On wymroził mi to ciekłym azotem, żeby więcej nie wyrosło. Przy okazji można poprosić o kontrolne sprawdzenie pieprzyków na ciele i innych zmian skórnych. Sam derma powiedział mi, żeby następnym razem wpaść do
@PiersiowkaPelnaZiol: w skrócie. Przede wszystkim wtedy niemal na pewno odrośnie. Poza tym to ryzykowne, łatwo o jakiś stan zapalny, to może się zagoic w sposób pozostawiający bliznę czy nieestetyczne stwardnienie. Wiem, że hasło "stan zapalny" nie brzmo groźne, ale polecam go jednak unikać
Widziałem malutkie ranki które zmieniały się w ogromne cuchnące dziury ociekające ropą.

Dodam, iż czasami w wyniku wzrostu guzka, lub działań samego pacjenta - w szypule włókniaka dochodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pierorzek: ok, czyli to ryzyko odcięcia mu "prądu" przez obwiązanie nitką, to głównie wynika z tego, że może się wdać zakażenie. O ile się zatem dba o higienę przy okazji, to ryzyko pozbycia się tego samodzielnie jest tak naprawdę bardzo niewielkie (u mnie w rodzinie prawie każdy sobie to sam ogarniał i nie zostawał ślad, ani nie odrastało nic, a ja, jak poszedłem do chirurga, to po wycięciu i zaszyciu mam
@Virsky:
Mięśniak, miałem coś takiego.
Może być zaczynem nowotworu, więc lepiej się tego pozbyć.
Usuwałem to chirurgicznie, ale doktor #!$%@?ł robotę i mało się nie przekręciłem przy powikłaniach.

Zdecydowanie, polecam udanie się do specjalisty z tym
@adamczo: włókniak, nie mięśniak. I on już jest nowotworem.

@ZaBurz: Pomijając infekcje łatwo zostawić przy życiu kawałek który odrośnie. Przeciętny człowiek nie zrobi tego ani sterylnie, ani dobrze. Weźmie jakąś zakurzoną nitkę która od 12lat leży w szufladzie, albo przyłoży sobie do skóry jakieś żrące gówno na całą noc. Nie można ufać ludziom bez żadnej wiedzy medycznej, że wykonają taki zabieg dobrze i to jeszcze na podstawie instrukcji liczącej dwa
Usuwałem to chirurgicznie, ale doktor #!$%@?ł robotę i mało się nie przekręciłem przy powikłaniach.

Zdecydowanie, polecam udanie się do specjalisty z tym


@adamczo: zachęciłeś, nie powiem