Wpis z mikrobloga

@Hajden1337: istnieje teoria mówiąca że osiągnięcie poziomu ‚geniusza’ w dowolnej dziedzinie zajmuje 10000 godzin ćwiczeń +/- 2000 zależnie od talentu. Za młodu grałem w klubie szachowym i nawet największe tłumoki po paru latach grały na niezłym poziomie
@Hajden1337: Przecież to tak samo jak z układaniem kostki rubika. Problem zaczyna się wtedy gdy trzeba faktycznie zacząć myśleć logicznie, przewidywać sytuacje kilka/kilkanaście ruchów do przodu, przez co można wybrać "drogę" która będzie najskuteczniejsza/najszybsza, no i trzeba przeznaczyć dużą ilość godzin na trening. A to wszystko po to, żeby być jak najlepszym i też najszybszym (jeśli mowa o układaniu kostki).
@Hajden1337 jak wszędzie są ludzie którzy są tytanami pracy, którzy wypracowali ciężko swój sukces i indywidualne talenty, które mają predyspozycje do osiągnięcia wielkiego sukcesu jak Magnus, Kasparow czy Capablanca. Rubistein czy Morphy pewnie też zaliczali się do tych drugich, Jednak większość ludzi jest tłem dla garstki osób zawdzięczając to wieloletniej grze od najmłodszych lat. Wydaje mi się, że podobnie to wygląda w każdym sporcie i dzięki tym ostatnim jak i amatorom jeden