Wpis z mikrobloga

@derton778: Nie jest trudno, a jeśli masz mikser z takimi mieszadłami: https://a.allegroimg.com/s512/030333/ef76a43f40eab321bcd605598a9a/MIESZADLA-MIESZAKI-miksera-ZELMER-181-281-371-381
to banalnie łatwo

Proszę bardzo link do przepisu do jednego z najpyszniejszych chlebów jakie jadłem w życiu. A przy okazji jest to niezwykle łatwy chleb i okropnie ciężko jest coś zepsuć (nawet jeśli nie masz wcale doświadczenia) - KLIK
Polecam używać drożdży suszonych (instant), a nie świeżych. Możesz dać troszeczkę więcej soli niż jest podane w przepisie. Ale nie
@derton778: swego czasu regularnie piekłem chleb i jednak jakaś maszynka, ktora wymiesza dokładnie ciasto znacznie ułatwi zadanie. Ogólnie polecam, czas przygotowania na dwa bochenki to jakieś 15min na przygotowanie składników i wrzucenie do maszynki, a potem tego wyciągnięcie i włożenie do keksówki wyłożonej papierem. Do piekarnika na jakies 40 stopni, niech rośnie. I jak trochę podrośnie to włączamy 220*, zanim się rozgrzeje to ciasto bedzie jeszcze rosło. Pieczenie 40-50min trzeba nakłuć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@derton778: bardzo łatwo, zwłaszcza na drożdżach, sama piekę bułki na drożdżach, co jest mało pracochłonne, ciasto czasu tylko potrzebuje na wyrastanie, ale to też nie problem jak masz dobra organizacje (np. rano zagniatasz ciasto, a wieczorem pieczesz lub inaczej, np. ja wyrabiam przy serialu co też zajmuje tak 10 min, ale lubię przedłużać ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Przymierzam się do chleba na zakwasie.