Wpis z mikrobloga

Mirki, złączyłem sobie w ogrodzie rury pvc żeby zrobić podlewanie ogrodowe. Rury połączyłem taśmą i oczywiście to rozwiązanie się nie sprawdza. Czy istnieje inny bezpieczny sposób dla roślin oprócz zgrzewania? Jeżeli nie, to jaką budżetową zgrzewarkę polecacie?

#budujzwykopem #ogrodnictwo #ogrod #hydraulika
bylembordo - Mirki, złączyłem sobie w ogrodzie rury pvc żeby zrobić podlewanie ogrodo...

źródło: comment_1623316551ZwR71ulcyFqv0djm33ctFG.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

posgrzewamy


@koob:prościej, ale wąż się nie sprawdza: 1. dziurki bardzo szybko się zapychają, wąż się mocno wulkanizuje na słońcu i masz bardzo mocne ciśnienie na wejściu i bardzo szybko spada później
  • Odpowiedz
@bylembordo: kurna, ale namieszaliście...

1. to na zdjęciu to są rurki PVC, czy PP?
- Jeśli PP, to je się zgrzewa. Można wypożyczyć zgrzewarkę.
- Jeśli faktycznie są to rurki PVC, to ich się nie zgrzewa, tylko klei. Po sezonie się je klei znów, większość z nich wymieniając na nowe, bo od UV je trafi szlag i popękają.

2. za ułamek ceny tych obecnych rurek możesz kupić czarne rury HDPE
  • Odpowiedz
@bylembordo: kupujesz wąż kroplujący z kompensacją, z każdego otworu leci tak samo i się nie zapycha. Mam 300m takiego i przez 3 lata nic się z nim nie dzieje, a leży i na słońcu i na mrozie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bylembordo: to masz zgrzewane pp czy klejone nibco?

Zadne na słońcu długo nie wytrzymają no ale PP zgrzewane pewniejsze, a nibco z kolei skleisz i kupisz w obi itd
  • Odpowiedz
a nibco z kolei skleisz i kupisz w obi itd


@bylembordo: @rajman: a po zimie kupisz nowe i znów skleisz... i tak co roku będziesz kleił, wymieniał, kupował aż w końcu zrobisz to jak należy, z materiału, który się nadaje do takiego zastosowania. I co ważne, jest tańszy od tego nibco.
  • Odpowiedz
@Jarek_P:

to na zdjęciu to są rurki PVC, czy PP? Na rurkach jest napisane - PP -R/PP, rura stabilizowana
- Jeśli PP, to je się zgrzewa. Można wypożyczyć zgrzewarkę. kupiłem za 100zł
- Jeśli faktycznie są to rurki PVC, to ich się nie zgrzewa, tylko klei. Po sezonie się je klei znów, większość z nich wymieniając na nowe, bo od UV je trafi szlag i popękają.

2. za ułamek ceny
  • Odpowiedz