Wpis z mikrobloga

@Prezes_Rafatus: Jako radykalny zwolennik edukacji: edukować wszystkich, nikogo nie oszczędzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widziałem na wykopie wypowiedzi osób, które zmieniły zdanie na temat Konfy właśnie dzięki filmom Koroluka. Za rok takich osób będzie więcej.
  • Odpowiedz
Ty się cieszysz - ale Ty i tak nie głosowałeś na Konfe.


@Prezes_Rafatus: Tak nie do końca prawda, raz głosowałem na konfę do europarlamentu. Druga sprawa to to co napisałem wyżej. Kiedyś miałbym to w dupie jakby ktoś otwarcie mnie zachęcał na głosowanie na konfę albo by się przyznał ale teraz obok tych populistów ciężko mi przejść obojętnie. Więc mi zdanie na temat konfy się mocno zmieniło m. in. przez
  • Odpowiedz
@Zgredzimierz: aktualnie głosuję na Razem - przeczytałem program (obszerny, polecam), sprawdziłem ludzi, którzy stoją za tym szyldem i według mojej aktualnej wiedzy to krok w dobrą stronę. Na najbliższe lata socjaldemokracja jest dużo lepszym pomysłem niż to co proponują dziadki z pozostałych partii.
  • Odpowiedz
@Maceto: Dziambor obejrzał film na swój temat, który pewnie ktoś mu podesłał. Ten gość serio nie jest nigdzie szerzej znany. Btw konfederacja to najlepsza partia w sejmie na ten moment.
  • Odpowiedz
@oloffmeister: @Maceto: inny przykład: jakiś czas temu robili kampanię bazującą na uprzedzeniach antysemickich - temat tzw. ustawy 447.

Po latach pytam się: no to gdzie ta ustawa? Gdzie miliardy odszkodowań wysłane z Polski? Gdzie żydzi zagarniający majątek narodowy? No chyba, że to było zwykłe kłamstwo i populizm na potrzeby kampanii no to wtedy wiadomo gdzie...
w.....e - @oloffmeister: @Maceto: inny przykład: jakiś czas temu robili kampanię bazu...

źródło: comment_16232773046gUBLibifLAxMroBpkXebC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Prezes_Rafatus: szybko się uczę, a wcześniej w życiu miałem ważniejsze rzeczy na głowie.

Pokazałeś własną ignorancję polityczną. Socjaldemokracja z perspektywy światowej to wyważone centrum. To Polska jest skrajnie konserwatywnym krajem, w którym ogólnie przyjęte standardy na świecie są uznawane przez dyskurs za jakąś komunistyczną skrajność. Aby to zobaczyć wystarczy wyjrzeć poza własne podwórko.

Poza tym - zmiana zdania to akt oświecenia, a nie porażka.
  • Odpowiedz
@wholesome: no ja też nie uważam Konfederacji za skrajną prawicę co nie zmienia faktu, że zarówno Konfa jak i Razem są na skraju sceny politycznej.
Po prostu dziwię się jak w parę lat można w tak radykalny sposób zmienić swoje poglądy, ba postrzeganie rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@Prezes_Rafatus: jak wyżej napisałem - wcześniej nie miałem wiedzy i poświęciłem wiele czasu na zbudowanie jej. Zaczęło się od momentu, w którym sytuacja w kraju sprawiła, że nie mogłem dłużej nie interesować się polityką.

Anegdotycznie: nie znam osoby, która przeszłaby drogę Razem -> Konfederacja, za to znam mnóstwo odwrotnych przypadków.

Jak wyżej napisałem - okno Overtona w Polsce jest skrajnie konserwatywne, więc mamy skrajną prawicę w postaci Konfederacji, ale nie mamy w dyskursie skrajnej lewicy, bo takie ugrupowanie musiałoby otwarcie sympatyzować np. ze
  • Odpowiedz
@Bdzigost: "lubię ich, ale nie zagłosuję bo i tak nie wygrają" - powiedziało miliony wyborców ¯\_(ツ)_/¯

A potem dekady mamy PO-PiS, czyli tę samą grupę interesów wymieniającą się nawzajem władzą.
  • Odpowiedz