Wpis z mikrobloga

Rozwój technologiczny sprawi że wiele miejsc pracy zastąpią roboty i programy, więc nic dziwnego że trzeźwo myślący ludzie myślą przyszlosciowo i zanim problemy nadejdą chcą mieć rozwiązania.


@Niski_Manlet: Na razie w Polsce mamy problem ogromny problem z bardzo niską aktywnością zawodową wywołaną min socjalem, a nie z jakimś bezrobociem technologicznym.

To po prostu wewnętrzna walka w koalicji PIS-Lewica, aby ci drudzy mogli licytować się na socjal, a nie tylko próbować przyciągać
A tak naprawdę to jeszcze dłużej, bo pierwsze tego typu testy jeśli dobrze pamietam miały miejsce w jakoś w latach 70-80 w USA.


@amantadeusz: Nom, np na Alasce dochód podstawowy w ograniczonej formie działa od 1976 roku i jak widać ten stan dalej podtrzymuje tę politykę i nie wycofuje się z niej, zwłaszcza że wbrew panicznym oczekiwaniom kuców i wieszczeniu załamania gospodarki to budżet tego stanu ma się dobrze.
@Niski_Manlet: xD

Alaska ma 6 razy większe terytorium niż Polska i mniejszą populację niż samo miasto Łódź. Rozdają każdego roku ludziom od kilkuset do kilku tysięcy dolarów dywidendy z wydobycia ropy, żeby jakoś zachęcić ich do życia w tym mało przyjaznym stanie. Za tak słabą manipulację daję marks/10 punktów.

Wbrew panicznym oczekiwaniom komuchów trzeba będzie jednak chodzić do pracy, żeby mieć za co żyć ¯\_(ツ)_/¯
@amantadeusz: Spokojnie kwestia czasu kiedy ta forma socjalu dojdzie najpierw do Europy zachodniej, a później do Polski. Wiadomo kuce będą kwiczeć jak zawsze
-"łeee ale jak to nie pozwolicie pracować dzieciom w fabrykach tylko wysyłacie ich do szkoły? łeee gospodarka się przez to załamie"
-"łee ale jak to normujecie tydzień pracy i robicie wolne weekendy? łeee budżet tego nie udźwignie, czeka nas upadek!!!!!"
-"zniesienie niewolnictwa? a kto będzie teraz pracował, ten
@Niski_Manlet: No ja wiem, że razem próbuje łowić przeróżnych przygłupów z ujemnym zrozumieniem matematyki i obiecywać im gigantyczny socjal. Ale nieważne jak głośno teraz będziesz jęczał i tupał nóżkami żeby przeżyć będziesz musiał iść do pracy :*. Więc lepiej naucz się robić coś wartościowego na rynku pracy. Mógłbyś też zagłosować za obniżką podatków, ale niższe opodatkowanie obywateli to dosłownie faszyzm i niewolnictwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

postępu
Pobierz amantadeusz - @Niski_Manlet: No ja wiem, że razem próbuje łowić przeróżnych przygłupó...
źródło: comment_1623262531B024nMrYHQDhbmsGIozE3I.jpg