Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Kernydz: a kiedy się jedzie na wakacje gdy w tych miesiącach jest najlepszą teoretycznie pogoda, zostaje jeszcze początek wrzesienia i koniec
  • Odpowiedz
  • 48
@Kernydz ale wiesz, że ludzie biorą urlop nie tylko żeby "wyjechać na wakacje"? Ludzie mają też zainteresowania, albo chcą się po prostu pobyczyć na działeczce w słońcu. Ja np. biorę urlop, by pojeździć na rowerze. Oczywiście madki dały plan urlopowy na wakacje już w grudniu 2020.
  • Odpowiedz
@piaskun87: Pracowałem kiedyś w UK i tam tez tak było, ze pierwszeństwo miały osoby z dziećmi. I była to duża korporacja. Mi osobiście to zwisało, bo na urlop leciałem zawsze w cieple kraje w stycz-marcu. Wiec to nie jest jakiś tam nasz wymysł. A może jest?
  • Odpowiedz
@Kernydz: Jak nie ma istotnych przesłanek w stylu zmiennik idzie w tym samym czasie, albo choroba zmiennika to nie ma prawa odmówić urlopu. W większych firmach przygotowywane są plany urlopowe. Po przyjęciu przez zarząd takiego planu nie mogą odmówić urlopu poza jakimiś wyjątkowymi okolicznościami. No i te plany to jest najlepsza sprawa. Na początku roku jest wszystko dogadane i święty spokój.
  • Odpowiedz
@piaskun87: nie ma to jak w mojej firmie jak był przestój i towar nie schodził przez zamknięte granice,to zabrali na kupę urlopu zamiast wypłacać przestojowe w efekcie czego teraz jak ludzie chce brać urlop to nakazują zapier###ć bo „zA duŻo z wAs cHcE urLopy i nie będzie miał kto pracować w wakacje”

I tak to się żyje w tej Polsce gdzie plują ci na pysk i nie możesz brać urlopu na
  • Odpowiedz
Zawsze jak widzę takie memy to się ciesze że w mojej pracy można chodzić na urlopy kiedy się chce, bez żadnej walki o terminy :O


@Cierniostwor: Memy memami, ale mało która firma może sobie pozwolić by np. połowa pracowników poszła sobie na urlop w tym samym miesiącu, szczególnie jeśli firma jeszcze w lato ma więcej pracy.

Konieczne jest jakieś planowanie urlopów i tyle. Nie ma w tym nic z Januszostwa.
  • Odpowiedz