Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
pisałem mature podstawową z niemieckiego pare lat temu, ale nadal się uczę tego języka okolicy B2. Myślimy z dziewczyną nad emigracją, bo chcemy żyć spokojniej nie martwiąć się i oszczędzająć na wakacje

wszedłem na jakąś stronkę, gdzie było 15 najlepszych ausbildungów i tak patrzyłem ile tam mają tego od Informatikiera po policjanta i innych elektroników.

Pomyślałem nad bankkaufmann, elektornikier czy właśnie informatikier, bo praca w policji przy liczbie ich uchodźców to bym zginął w pierwszym roku xDD

Ciężko się załapać na Ausbildung znając tylko niemiecki? Dużo jest tam chętnych na taką edukację? Czy panuje tam ageizm i ja przed 30-stką byłbym tam odpadem i nikt mnie przez to nie przyjmie?

Myślałem nad aplikacją z polski jeszcze, a potem jakby się udało to wtedy ogarnianie mieszkania i wszystkich potrzebnych rzeczy.

#emigracja #niemcy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60bf813ef770ef000bed55e9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania:

wszedłem na jakąś stronkę, gdzie było 15 najlepszych ausbildungów i tak patrzyłem ile tam mają tego od Informatikiera po policjanta i innych elektroników.


Juz widze jak policja przyjmuje jakiegos typa z b2 z Polski, jak do gehobener Dienst zglaszaja sie tysiace ludzi po fajnych szkolach srednich i to nie jest "Ausbildung", tylko studia. No chyba, ze kraweznik jakis mittlerer Dienst, ale tam tez jest wystarczajaco duzo chetnych z Niemiec. No
@AnonimoweMirkoWyznania poziom języka to zależy od kierunku. Ale z uzyskanych przeze mnie informacji można już nawet zaczynać od B1, w tych kierunkach w których ta znajomość języka nie jest kluczowa. Ale to w sumie logiczne jest.
OP: @Olsea: @Adatoniewypada:

@zaloz_konto23: Do Policji nawet nie chce, więc problem z głowy :)

Infomatikier rzuciłem, bo jestem po technikum informatycznym xD

Raczej celowałbym w lżejsze prace (tj. nie jakiś płytkarz czy inny hydraulik, który musi się wyginać pod zlewem)

Szlifować jeszcze w Polsce do C1 i wtedy wybór jest większy? Jakieś inne porady? I piszesz to z własnego doświadczenia, czy "gdzieś tam słyszałem", ale nawet nie zansz
OP: @zaloz_konto23:

Chyba, ze moze jakis dyspozytor? Pomysl o zawodach, w ktorych przyda sie polski, albo czyms przyszlosciowym, do czego polski moglby sie przyda np. Versicherungskaufmann.


Versicherungskaufmann:
"Menschenkenner: Du kannst dein Gegenüber gut einschätzen. Zudem schaffst du im Gespräch schnell eine entspannte Atmosphäre und gewinnst so das Vertrauen deines Gesprächspartners. Doch das wichtigste: Kommunikation macht dir einfach Spaß!"

Raczej słabo dla introwertyka, aczkolwiek w korpo gdzie czasem do klienta trzeba
Szlifować jeszcze w Polsce do C1 i wtedy wybór jest większy? Jakieś inne porady?


Ale pytasz mnie? Nie wiem jak chcesz szlifowac do "C1" przebywajac w Polsce. Ja bym po prostu sie uczyl poki jestes w Polsce w jakiejs porzadnej szkole, a potem po przeprowadzce od razu uderzal zaleznie od mozliwosci finansowych na Sprachtherapie. Jakies kursy dla einwanderer to mozna sobie od razu wsadzic do kosza.

I piszesz to z własnego doświadczenia,