Wpis z mikrobloga

Zapomniałem na śmierc o opłaceniu oc na następny rok. Oc było do 06.06, nie wypowiedziałem umowy ale teraz zalogowałem się na konto ergo hestii żeby opłacić oc i nie widnieje tam żadna informacja o zalegającej płatności czy tez aktywnej polisie czy to oznacza że aktualnie jestem bez ochrony? #ubezpieczenia #oc #samochody
  • 17
@adiosk: Ja bym wykupił u agenta/przez porównywarkę jak najszybciej, a na maila TU, u którego wygasło ubezpieczenie wysłał wypełniony formularz wypowiedzenia OC z wpisaną datą 05.06.2021 - myk podpatrzony kiedyś u faceta od ubezpieczeń. Podobnie zrobiłem, jak wujek też właśnie 2-3 dni przekroczył. W treści maila możesz napisać, że z powodów technicznych wiadomość nie wysłała się 05.06.2021 - raczej mają to w dupie i uznają wypowiedzenie tak, czy siak, ale zawsze
@adiosk: No to jak opłacona w całości to spokojnie. Nie spinaj się. Polisa przedłużyła się automatycznie. Po prostu nie ma jej jeszcze w systemie. Nie pamiętam czy EH wystawia od razu wznowienie czy czeka kilka dni . Ale nawet jak wystawi po kilku dniach to okres odpowiedzialności będzie od dnia kiedy stara polisa się skończyła.
@droid43210: czego tu nie rozumieć? Odnawia Ci się wtedy kiedy skończy się poprzednia, ciągłość jest zachowana. Minusem tego jest to, że składka zawsze jest wysoka, ubezpieczalnie po prostu liczą na leniwych ludzi, którzy nie umieją bądź nie chce im się wyliczyć składki u innego ubezpieczyciela
@cherrz: gdy mam ubezpieczenie na raty to też się odnowi?
A w przypadku gdy wylicze sobie składkę np na rankomacie, i kupię ubezpieczenie przez ich stronę w innej firmie to muszę poprzednie wypowiadać?
@adiosk: jak chcesz szybciej, to skontaktuj się z pośrednikiem który wystawiał zeszłoroczną polisę, może on wymusić systemowo wystawienie polisy, pamiętaj że w razie kontroli policyjnej nie będziesz miał do 14 czerwca danych w ufg ani też nie masz certyfikatu
Ja bym wykupił u agenta/przez porównywarkę jak najszybciej, a na maila TU, u którego wygasło ubezpieczenie wysłał wypełniony formularz wypowiedzenia OC z wpisaną datą 05.06.2021 - myk podpatrzony kiedyś u faceta od ubezpieczeń. Podobnie zrobiłem, jak wujek też właśnie 2-3 dni przekroczył.


@CinuLNS: Przepraszam bardzo, ale nie rozwiązuje to przecież problemu braku OC od 06.06 do 08.06 skoro poprzednia polisa kończy się 6 a nowa zawarta zostaje 8?

musisz wypowiadać i
@CinuLNS: Przepraszam bardzo, ale nie rozwiązuje to przecież problemu braku OC od 06.06 do 08.06 skoro poprzednia polisa kończy się 6 a nowa zawarta zostaje 8?


@vertical: No nie rozwiązuje, ale moim zdaniem szansa na wyłapanie za to kary jest tak mała, że warto zaryzykować ;)