Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 106
#motoryzacja #samochody #januszebiznesu

Mirki, co w takiej sytuacji?

Wczoraj sprzedałem Citroena C3 za 1400zl. Poinformowałem że do roboty sprzęgło, amortyzator i rdzewiejące progi.

Dzisiaj dostałem takiego SMS-a.

Co myślicie? Co z Tym faktem zrobić?

Koleś dolał oleju, mógł polać po silniku, jechał olej się zapalił. Takie moje przypuszczenie. Muszę się przejmować czy jak?

Pierwszy raz sprzedawałem sam auto i od razu taka akcja.

#kiciochpyta
Qontrol - #motoryzacja #samochody #januszebiznesu 

Mirki, co w takiej sytuacji? 

Wc...

źródło: comment_1623155083VCciBpkwFA73gSTJcI0DP3.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@xionze: olmet się ostatnio nawet reklamował na śląsku, że płaci 1,1 zł za kg o ile auto nie ma wyciętego kata. C4 wazy chyba z 1300-1400kg to dostałby te niecałe 1500 papiera.
  • Odpowiedz
@Qontrol: polacy to jednak niesamowici są, kupili auto za 1400 ziko i lampka im się swieci no na prawdę powinszować łba do interesów, co oni myśleli ze w cenie roweru z go sportu będą mieli auto bez usterek czy co?
  • Odpowiedz
  • 0
@Qontrol odpisz że wczoraj płaciłeś pieniędzmi za tą transakcję i też się zapaliły i chciałbyś trochę ich odzyskać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
sprzedajesz jako osoba prywatna wiec gwarancja do bramy i się nie znamy.


@Acri: o wykopowy prawnik z 651 plusami w akcji XD osobę prywatną jak najbardziej rękojmia też obejmuje (chyba, że zostanie wyłączona za zgodą kupującego bo Kodeks cywilny takie coś dopuszcza)
  • Odpowiedz
@Qontrol: Mirku, zrób w zgodzie z sumieniem. Jeżeli nie mówisz nam prawdy i zataiłeś wadę, to żeby być w porządku z samym sobą powinieneś straty pokryć.

Ale jeżeli dziad wymyśla i sam coś sknocił to olej
  • Odpowiedz
  • 0
@Heady1991 wymaganie do wszystkiego rzeczoznawcy jest uzasadnione jak walczysz z ubezpieczycielem. W przypadku osób fizycznych to czyste #!$%@?ństwo i bycie Januszem i wyzyskiwanie pozycji drugiej osoby. Kupujacy jest w przegranej pozycji i miałby jeszcze inwestować kasę w rzeczoznawcę i sprawę sądową, a potem ryzykować problemy z windykacja nawet jak się uda wygrać? Czysta Januszerka i bycie gnojem
  • Odpowiedz
@R4vPL jak chłop nic nie ukrył, a auto się zapaliło, bo kupujący gdzieś olej rozlał, który się zapalił to sorry, dlaczego sprzedający ma cokolwiek oddawać?
  • Odpowiedz