Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 106
#motoryzacja #samochody #januszebiznesu

Mirki, co w takiej sytuacji?

Wczoraj sprzedałem Citroena C3 za 1400zl. Poinformowałem że do roboty sprzęgło, amortyzator i rdzewiejące progi.

Dzisiaj dostałem takiego SMS-a.

Co myślicie? Co z Tym faktem zrobić?

Koleś dolał oleju, mógł polać po silniku, jechał olej się zapalił. Takie moje przypuszczenie. Muszę się przejmować czy jak?

Pierwszy raz sprzedawałem sam auto i od razu taka akcja.

#kiciochpyta
Pobierz Qontrol - #motoryzacja #samochody #januszebiznesu 

Mirki, co w takiej sytuacji? 

Wc...
źródło: comment_1623155083VCciBpkwFA73gSTJcI0DP3.jpg
  • 122
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Qontrol: sprzedający jako osoba prywatna obowiazuje cie rekojmia wobec kupującego, chyba że masz wprost zawarte w umowie, ze jako sprzedający jej nie dajesz. Gość może powołać rzeczoznawce zeby znalazl przyczynę pożaru i jeśli ten stwierdziłby, że auto w momencie sprzedazy mogło się zapalić (np cieknące przewody paliwowe) to mógłby w sądzie dochodzić nawet całkowitego zwrotu gotówki 1400zł. W tym przypadku zależy co bylo bezpośrednią przyczyną zapłonu
@Qontrol Olej się nie zapali od wydechu. Mógł strzelić przewód paliwowy i wtedy już pożar pewny lub instalacja elektryczna zrobiła zwarcie w upał jak coś się przegrzało. Raczej nie jest to twoja wina, bo Ty jakoś jeździłeś i było dobrze ale mogłeś nie wiedzieć o tej usterce a on np włączył wszystkie odbiorniki i instalacja poszła. Jeśli nie miałeś świadomości usterki i twój mechanik nie zataił tego przed tobą to raczej nie
@Qontrol: Powiedz ze oddasz część kwoty ale chcesz również czesc auta, wybierz najdroższa do roboty XD

Albo napisz że oddasz część kwoty, czyli 1% i żeby podał numer konta

Ewentualnie opcja 3 olej temat