Wpis z mikrobloga

Ostatnie tygodnie lepiej niż kiedykolwiek pokazały największą różnicę między Neuropą, a konserwatywnymi plebejuszami.

#neuropa kiedy ktoś obraża Staśko, Klimasarę czy Kapelę nazywając ich oderwanymi od rzeczywistości ćwierćmózgami:

- Tak, a o co chodzi?

#4konserwy kiedy Korwin, Bosak czy Sośnierz po raz 2137 udowadniają że poziomem wykształcenia i mentalnie są na poziomie dwunastolatka z podstawówki w Ciechocinku:

- Lewaku przestań się czepiać panajanusza, nie rozumiesz, wyrwałeś z kontekstu, ma racje przecież, ale Kapela, ale julka z twittera, reeeeeee

Tym się właśnie różni człowiek wolny od niewolnika. Człowiek wolny nie jest uwiązany jak pies do swojego idola, broniąc go do ostatniej kropli potu w internecie, kiedy ten znowu palnie głupotę. Jeśli się boisz (że obrażą ci guru) to już jesteś niewolnikiem.

Z farszem.

#bekazprawakow #konfederacja
Kozajsza - Ostatnie tygodnie lepiej niż kiedykolwiek pokazały największą różnicę międ...

źródło: comment_1623138609WADFthQG6kLrWmPZ7Q8Y1V.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@Flypho: > W publicznym kościołach? Pewnie, za ich podatki to zbudowano. W prywatnych, jeśli się na to zgadza właściciel.

@Flypho: No właśnie właściciel nie zgodził się na poglądy głoszone przez polityków konfederacji (obojętnie czy ty i ja uważamy to za słuszne) i ich zablokowal.
Pytanie czy prawo własności może ograniczać swobodę wypowiedzi, czy też swoboda wypowiedzi może ograniczać prawo własności?
  • Odpowiedz
No właśnie właściciel nie zgodził się na poglądy głoszone przez polityków konfederacji (obojętnie czy ty i ja uważamy to za słuszne) i ich zablokowal.

No zablokował, zrobił to legalnie. Przecież nie mówię, że nie miał do tego prawa tylko, że mi się to nie podoba. ¯\_(ツ)_/¯

Pytanie czy prawo własności może ograniczać swobodę wypowiedzi, czy też swoboda wypowiedzi może ograniczać prawo własności?

Prawo do cenzury jest w gruncie rzeczy uzurpowaniem sobie prawa
  • Odpowiedz
Prawo do cenzury jest w gruncie rzeczy uzurpowaniem sobie prawa do wpływania lub modyfikowania czyichś wypowiedzi. Braun chciał powiedzieć coś, ale nie mógł, bo mu prowadzący jego własną wypowiedź ocenzurował. @


@Flypho: Czyli jeśli prywatna telewizja nie opublikuje mojego filmiku - to będzie cenzura.
Podobnie jak drukarz który nie chce wydrukować dla mnie banuru informacyjnego i tym samym ogranicza moje prawo do wypowiedzi lub wyrażania własnych poglądów.
  • Odpowiedz
@Flypho: A uważasz, że nie da się skrzywdzić kogoś psychicznie? Że jak osoba homoseksualna usłyszy w mediach publicznych, że jest dewiantem, to zwyczajnie może zacząć myśleć o sobie w sposób samodestrukcyjny i zacząć się samookaleczeć?

Że słowem nie da się wyrządzić trwałej rany na psychice ludzi?
  • Odpowiedz
@Kozajsza Obrazek przejaskrawiony, na niekorzyść prawicy. U jednych i drugich można znaleźć wady i zalety. Osobiście mógłbym nawet zagłosować na lewicę tylko szkoda, że z taką pogardą odnoszą się do Polski i Polaków. Nawet tutaj widać bezsensowną prowokację i utwierdzanie stereotypu, że lewica to Żydzi.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: xD gdyby neuropa byłaby stołem to byłby cały zasrany przez samych neuropków ale po fakcie byście się ich wyparli więc nasrał ktoś inny xDno przeciez logiczne czego chcesz durny prawaku
  • Odpowiedz
@Flypho: Po awatarze?? A książki też oceniasz po okładce?
I w ogóle to jaka jest tak właściwie definicja tzw. neuropy? Czy ktoś kiedyś ją podał?
A jak jakiś użytkownik kojarzony z neuropą nie ma awatara?
Równie dobrze można by stwierdzić, że 4konserwy można rozpoznać po tym, że mają w awatarze albo znaczek z "Gazety Polskiej" oznaczający "strefę wolną od LGBT", albo parasol "chroniący" rodzinę przed spływającą tęczą, albo znak falangi obok wizerunku jakiegoś polityka, np. polityka kojarzonego z tzw. lewicą, albo wykropkowane hasło skierowane przeciw LGBT (prawdopodobnie inspirowane ośmioma gwiazdkami skierowanymi przeciw PiS-owi).

@wholesome: Czy stwierdzenie o istnieniu osobowości autorytarnej nie było czasem dziełem filozofa i socjologa-amatora Theodora Adorno, związanego z neomarksistowską szkołą frankfurcką? I czy psycholodzy i psychiatrzy czasem nie odcinają się od
  • Odpowiedz
@Trojden:
No właśnie, zadajesz dobre pytania, ale odpowiedziałem na nie - odwołuje się do jakiegoś stereotypu neuropy w mojej głowie. Normalnie staram się traktować wykopowiczow indywidualnie ale przecież oni sami chcą być rozpoznawalni jako bliżej nieokreślony kolektyw z którym nie sposób wejść w polemikę bez wstępnego uszczegółowienia ¯_(ツ)_/¯ .
  • Odpowiedz
Zagłosuję na tego i tego, bo alternatywa jest gorsza.


@koroluk: No popatrz, to jak z kucami z #konfederacja co często piszą, że głosują na konfederację bo alternatywy nie ma...

Nie będę jednak zaśmiecał Wykopu partyjną propagandą, a jak któryś z moich polityków się wygłupi, to to
  • Odpowiedz
@Mudok: A po co internauci kojarzeni z tzw. neuropą mieliby promować swoich polityków, skoro oni nie fetyszyzują autorytetów, i skoro politycy nie kształtują ich poglądów tak jak ma to miejsce w przypadku konserwatystów? To jest to, o czym wspomnieli @Gordon_LL i @mcdevillo - ludzie o liberalnych poglądach mają swoje zdanie i nie muszą podpierać go autorytetami jak konserwatyści. Odwołanie do autorytetu jest nie merytorycznym sposobem argumentowania. A kwestionowanie
  • Odpowiedz
I tyle. Wsio. To jest "wolność słowa". Ta formułka nie chroni cię przed usunięciem twojego konta na Twitterze, wyrzuceniem z debaty w prywatnym radiostacji pod byle pretekstem czy, nie wiem, cywilnym pozwem o zniesławienie - więc przestań uważać "wolność słowa" za jakieś magiczne zaklęcie, które sprawia że możesz #!$%@?ć cokolwiek, gdziekolwiek, nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji.


@mnik1: Sorry ale to jest trochę jak z anarcho-kapitalistami, którzy nie zmodyfikują swojego
  • Odpowiedz
A dlaczego twierdzisz, że @koroluk i @El3xetor mają cokolwiek wspólnego z komunizmem? W którym miejscu stwierdzili, że komunizm to dobry model ustrojowy?


Czytaj ze zrozumieniem, albo nie zawracaj głowy. Nigdzie nie napisałem, że mają cokolwiek wspólnego z komunizmem. Pokazałem mechanizm działania na przykładzie. Dalej mi się nie chce czytać, jeśli to ma być takiej jakości dyskusja.

@Trojden:
  • Odpowiedz