Wpis z mikrobloga

@Majsonpl89: @Martwiak: Niemcy też nie są głupie. W hegemonii Europejskiej przeszkadzają im, właśnie USA w postaci obecności militarnej (czyli NATO). Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Niemcy w ciągu 5 lat wystąpiły z NATO i wymusiły na krajach Unii wyjście z NATO i stworzenie nowego bloku militarnego opartego o deal Niemcy - Rosja

To wszystko miałoby na celu stworzenie kontynentalnego paktu trzech - Niemcy - Rosja - Chiny z ważnym
@Aik32fr45yd: trochę poleciałeś z tą wojną z Meksykiem xD
Ja myślę, że Niemcy wcale nie muszą wypychac USA z Eurazji. Jankesi zrobią deal z Berlinem że to oni robią "tutaj" porządek a w razie czego to wujek Sam chroni parasolem nuklearnym. Dlaczego? Bo USA mają priorytet na zachodnim Pacyfiku i tylko tam. Jeśli ewentualnie Amerykanie przegrają wojnę z Chinami to mamy jasną sytuację na nizinie środkowo europejskiej. Do tego czasu pod
@Majsonpl89: No to generalnie się zgadza to co piszesz. Tylko też pamiętajmy o tym, że Niemcy czują się upokorzone zwłaszcza po II Wojnie Światowej, chcą wrócić do swojej dawnej imperialnej (oczywiście w ograniczonym zakresie tylko do półwyspu Europejskiego) Germanii. Niemcy będą chcieli pokazać kto tu rządzi (co prawda mają Unię Europejską) i mogą chcieć pokazać że niekoniecznie im się podoba obecność USA tutaj, chociaż to też zobaczymy czy się dogadają czy
@Majsonpl89: Kojarzysz cos takiego jak "liberum veto"? Kojarzysz jakie byo "dobre"?

Znaczy w zalozeniach to bylo dobre ale jak sie ostatecznie skonczylo?

Daleki jestem od pochwalania niemcow ale tutaj akurat maja racje (jesli przyjmiemy zalozenia)

Jesli chcesz budowac jakas wspolnote to instytucja veta dla jednego czlonka pomaga w tym "wcale a wcale". Wiec pytanie jak na temat popatrzymy. Wspolnota to wspolnota-czasem trzeba z czegos rezygnowac zeby cos ugrac potem. Stawianie sprawy
a co złego jest w pochwaleniu Niemców? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Majsonpl89: Ano nic. Ale nie chcialem zeby ktos pomyslal ze mam jakies sympatie/antypatie i to przeslonilo mu istote mojego komentarza.

A ta istota bylo (przypomne jakby tak mimo wszystko Ci umknela) ze przy budowaniu wspolnoty instytucja "weta" bardziej przeszkadza niz pomaga. Wiec pytanie jak do tego podchodzimy i co chcemy osiagnac.

jesli budowac wspolnote to niemcy
@gorzki99: co do teorii masz rację, ale ja myślę, że Niemcy po prostu pokazują wprost i mówią "wzięliśmy na siebie również wasz dług w postaci funduszu odbudowy i w razie waszego bankructwa bedziemy je spłacać " także Panowie wszystko ustalamy w Berlinie. Jedt NS oraz NS2 i można z nami podpisywać umowę a jak komuś się nie podoba to mogą negocjować z Władimirem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"wzięliśmy na siebie również wasz dług w postaci funduszu odbudowy i w razie waszego bankructwa bedziemy je spłacać "


@Majsonpl89: no a tak zrobili? Jesli tak no to sorki ale cos za cos. W zyciu nie ma nic za darmo. Nie mozna zjesc cukierka i miec cukierka.

Pytanie co sie bardziej oplaci. Inaczej-pytanie co sie bardziej oplaci DLUGOTERMINOWO.
ecyzja TSUE o kopalni w Turowie. Niemcy zaczynają swoje porządki w Mitteleuropie.


@Majsonpl89: a do czego tu Niemcy? Przecięz to Czesi chca odszkodowania i zgoda na funkcjonowanie kopalni bedzie.
a może należy zadać pytanie czy Polska jest podmiotem negocjacji przy przedmiotem ? Niech kazdy sobie samemu odpowie. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.


@Majsonpl89: Rowniez pozdrawiam. Co do odpowiedzi-odsylam do pytania ktore zadalem "co sie bardziej oplaci dlugoterminowo"

Mozna zaklinac rzczywistosc na rozne sposoby ale poki co to polska nie jest jakims znaczacym graczem na arenie miedzynarodowej. No sorki "taki mamy klimat"

Wiec jesli dlugoterminowo bardziej sie oplaci byc przedmiotem niz
@Majsonpl89: przecież to jest bardzo dobra propozycja. Veto praktycznie zamyka opcje karania krajów za nie przestrzeganie prawa (vide Polska i Węgry, oboje się będą bronić) no i przede wszystkim czemu jeden krajik ma blokować to w jaki sposób chce się rozwijać większość krajów? Jak mu się nie podoba to zawsze można UE opuścić.